Za Otto Krmíčkem ml. Hlavní obrázek k článku: Za Otto Krmíčkem ml.

Ve věku pouhých 63 let zemřel v minulých dnech hodně nečekaně známý motocyklový závodník Otto Krmíček ml.

Ve výsledkových listinách mistrovství Československa se objevil poprvé v sezóně 1977, kdy skončil na 7. místě v kubatuře 50 ccm, a to hned za svým otcem. Samozřejmě oba dva startovali s motocykly Kreidler. Pak následovaly další umístění v československém šampionátu v Top-10, což tehdy zas tak snadné nebylo. A dařilo se mu i v silnější třídě, tedy 125 ccm, kde pilotoval stroj MZ.

V sezóně 1983 po velkém souboji s Janem Vaněčkem získal svůj první titul mistra Československa, Top-3 jezdců v pořadí Krmíček, Vaněček a Sedlák dělil pouhý 1 bod.

Historické foto od Tomáše Gescheidta je právě z vítězného závodu v Malackách, kdy se tak stal Otto Krmíček ml. posledním domácím šampionem této kubatury, neboť od roku 1984 se začaly jezdit osmdesátky. Zde získal celkem 4 tituly více-mistra s motocykly MOK (to byl stroj vlastní konstrukce) a Casal, až se 1991 dočkal i svého druhého titulu domácího šampiona.

Znali jsme ho jak z různých mezinárodních závodů tehdejší doby, tak i z tratě starého či nového Masarykova okruhu v Brně. Na Automotodromu startoval naposled v roce 1995 v závodě MS-250tek.

Foto: Tomáš GescheidtLogin Přihlásit Registrace ›