Reklama

Spa-Francorchamps: 1975 - 250 ccm Hlavní obrázek k článku: Spa-Francorchamps: 1975 - 250 ccm

Rozhodně nejsem zastáncem toho, co předvedl v neděli Romano Fenati při závodě Moto2 v Misanu! Myslím si, že takové jednání do sportu nepatří a 22-letý italský jezdec zaslouží potrestání!

Ale podívejme se na závody Grand Prix do období, kdy ještě neexistovaly mediální sítě a nefungovala přenosová technika a kamery, jako je to dnes úplná samozřejmost.

Snímek je ze závodu 250 ccm z belgického Spa-Francorchamps 1975 a aktéři na fotografii jsou následující: S #62 jede Johnny Cecotto, kopající #2 je Walter Villa a přihlíží #14 Michel Rougerie. Walter Villa byl přezdíván jako ‚reverend‘, ovšem jako vesnický farář se minimálně na tomto snímku nechoval. Ačkoliv tedy kopl Cecotta, tak potrestán nebyl a dokonce se stal ve stejném roce i mistrem světa této kubatury.

Mimochodem: Závod tehdy vyhrál Cecotto před Rougeriem a Villou, v MS po skončení sezóny pak bylo následující pořadí: Mistrem světa Villa, vícemistrem Rougerie, 4. Cecotto

zemetreseni romano

A jen namátkou druhá tvář Romano Fenatiho: 24. srpna 2016 ve 3.36 hodin zasáhlo střední Itálii zemětřesení. Postiženo bylo i Ascoli Piceno, tedy městečko odkud Romano Fenati pochází. Italský pilot nejenže pomáhal záchranářům a vyprošťoval lidi z trosek, aby jim zachránil životy, ale rovněž zakoupil boty, oděvy a stavební nářadí....Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama