Reklama

Yamaha odhalí nový Adventure model: bude to Ténéré? Hlavní obrázek k článku: Yamaha odhalí nový Adventure model: bude to Ténéré?

Už 6. září by se na motocyklové scéně měl objevit nový enduro model z japonské stáje Yamaha. Podle indicií, které máme k dispozici, by se mohlo jednat o XT700Z Ténéré postaveného na základech konceptu T7.

Je tomu už 34 let, kdy byl poprvé představen motocykl XT600Z Ténéré, který během pár let získal velkou oblibu mezi uživateli pro jeho jednoduchost, chuť jezdit po nezpevněných cestách a jeho odolnost. Z toho vycházeli japonští inženýři při návrhu a produkci konceptu Yamaha T7. Právě on by měl být tím strojem, ze kterého by mohl vzniknout nový Adventure motocykl. Na jehož vývoji se podílí také oficiální dakarský Yamaha tým.

1 T7 Yamaha11 T7 Yamaha161 T7 Yamaha18

Celková hmotnost stroje by se měla točit kolem hodnoty 200 kg. Pro snadnější průjezdy terénem by měl být obut na přední 21 palcové kolo, vzadu by mohlo být 18 palcové. Pokud bude opravdu vycházet z T7, tak bude mít vpředu stavitelné vidle KYB, velkou hliníkovou nádrž nebo čtyřbodový světlomet využívající technologii LED.

Srdcem Ténérky by mohl být řadový dvouválec, pohánějící například MT-07 nebo cestovní Tracer 700. Výkon 75 koní produkuje motor o obsahu 689 ccm, maximální krouťák je pak 68 N.m. Novinka by se tak mohla stát konkurentem třeba pro BMW F 800 GS, ale to ještě uvidíme. Budeme to muset ještě pár dní vydržet, než se dozvíme celou pravdu.



Login Přihlásit Registrace ›

Reklama