Rally Albania 2015: Úspěšná mise týmu BARTH Racing

Tým se do Albánie vydal ve složení David Pabiška, Martin Plechatý, Ollie Roučková a Rudolf Lhotský, kde se v červnu 2015 zúčastnil již patnáctého ročníku světoznámé Rally Albania, která se s délkou přes 1 800 kilometrů odehrává v rozmanité krajině státu Albánie.

Rally odstartovala 6. června 2015 v hlavním městě Tirana. Jezdcům závodního týmu BARTH Racing se v prologu dařilo a obsadili přední příčky. Všichni jezdci tento závod pojali také jako součást přípravy na Rallye Dakar 2016, které se v lednu pojede opět v Jižní Americe, tentokrát v Peru, Bolívii a Argentině. Tým byl poprvé na společném závodě a sehrával se. Důležitý byl výsledek, kdy všichni táhli za jeden provaz, vzájemně si pomáhali a celkově tu vládla velmi pozitivní atmosféra. Byla to pro nás cenná zkušenost.

David Pabiška si na motocyklu KTM vedl celý závod velmi dobře a jednotlivé etapy dojížděl v TOP5. Bez velkých komplikací se dostal až do cíle s celkovým časem 16:37:45, který pro něho znamenal celkové třetí místo. Lepší v této rallye byl pouze Slovák Boris Vlha, který měl náskok 17 minut a 20 sekund před Davidem, a Ital Paolo Ceci, který Davidovi ujel o hodinu a 11 minut.

Martin Plechatý jel na čtyřkolce KTM a celý závod zvládal velice dobře. Za celou dobu ho zaskočila pouze jedna porucha motoru, která ho stála 20 minutové zdržení. I přes tyto problémy obsadil Martin perfektní 1. místo v kategorii čtyřkolek s neuvěřitelným náskokem 15 hodin na druhé místo!

V první etapě měla bohužel Ollie Roučková smůlu, když při předjíždění nákladního automobilu čelně narazila do velkého kamene. Naštěstí vyvázla bez zranění, což se však nedalo říct o její čtyřkolce YAMAHA Raptor, která musela být odtažena pořadateli. Protože se náhradní díly na opravu škod po srážce nedaly nikde sehnat, zařídil si tým BARTH Racing jejich bleskový transport z Čech. Během 24 hodin byly díly dopraveny z její garáže v Čechách až do rukou jejího mechanika v Albánii u Makedonských hranic. Mechanik Vašek následně předvedl perfektní výkon, když během noci dal celou čtyřkolku YAMAHA do pořádku a Ollie tak mohla vyrazit do další etapy. Bohužel i tak musela dvě etapy vynechat a tím pádem získala čas posledního závodníka, který v té etapě dojel. Díky velké snaze v dalších dnech obsadila celkové třetí místo v kategorii čtyřkolek a současně se umístila na prvním místě mezi ženami.

Nejnovější člen týmu Rudolf Lhotský se na Rally Albania velice těšil. První etapa se mu vydařila, když se umístil na 14. místě. Druhou etapu jel na průběžném pátém místě, když se v nepřehledné zatáčce čelně srazil s protijedoucím terénním vozem Mitsubishi. Následně byl pořadateli transportován do American Hospital v Tiraně a díky okamžité pomoci ostatních závodníků, především kolegy Davida Pabišky, nepřišel k dalším vážnějším zraněním. Z Albánské nemocnice byl Ruda druhý den transportován do České republiky, kde mu byla diagnostikována zlomenina lýtkové kosti v kloubu. V úterý 16.6.1015 úspěšně podstoupil v Čechách nutnou operaci a za měsíc by chtěl už opět závodit. Bohužel kvůli této nehodě závod nedokončil a nebyl tedy ani klasifikován. Albanie Barth Racing Albanie01Albanie Barth Racing Albanie02Albanie Barth Racing Albanie03Albanie Barth Racing Albanie04Albanie Barth Racing Albanie05Albanie Barth Racing Albanie06Albanie Barth Racing Albanie07Albanie Barth Racing Albanie08Albanie Barth Racing Albanie09Albanie Barth Racing Albanie10Albanie Barth Racing Albanie11Albanie Barth Racing Albanie12Albanie Barth Racing Albanie13Albanie Barth Racing Albanie14