Reklama

Chystá KTM nové 690 Enduro a Supermoto? Hlavní obrázek k článku: Chystá KTM nové 690 Enduro a Supermoto?

Ti z vás, kteří trpíte na velké jednoválce a jen těžce jste nesli odchod 690 Endura R a 690 SMC R z nabídky KTM, vy byste mohli začít jásat. Už to tak vypadá, že se chystá jejich nástupce.

Napovídalo se toho vloni hodně, asi nejvíc mě pobavil pseudodůvod, že museli v KTM tyto motocykly přestat vyrábět a nabízet, aby nebyly přímou konkurencí pro sesterskou značku Husqvarna a jejím novinkám 701 Supermoto a Enduro. Pravda je taková, že jejich motory nesplňovaly emisní normu Euro4. Anglický web MCN však zveřejnil špionážní snímky, na kterých je vidět, že to KTM nevzdala a je zpět ve hře s ještě lepšími stroji než před tím.

1 KTM-690-Enduro-11 KTM-690-Enduro-2

Můžeme očekávat, že bude poháněn stejným motorem, jako má 701 od Husqvarny a který je také v 690 Duke a podle fotografií to tak i vypadá. Agregát pro zmíněné motocykly byl kompletně přepracovaný, vrtání se zvětšilo o 3 mm, snížil se zdvih, předělaná byla také hlava válce a pro Duka to znamenalo 7% výkonu navíc, takže se se svým jednobuchem dostal až na hodnotu 73 koní. Vzhledem k nízké hmotnosti motocyklu se z něj rázem stal ďábelský jednoválec.

Změnou zřejmě projde i kapotáž neboť na snímcích je patrné, že přešli z dvou dílů na jeden celistvý, což by znamenalo zeštíhlení přední částí a nové je také sedlo, pravděpodobně proto, aby bylo pohodlnější a neměli jste pocit, že sedíte na tvrdé lavice. Enduro i Supermoto je vybaveno delší koncovkou výfuku, která zcela jistě obsahuje katalyzátor, aby splnili požadavky emisní normy.

1 KTM-690-Enduro-31 KTM-690-SMC-1

Jako samonosná jednotka tu slouží dvanáctilitrová palivová nádrž, která byla kompletně přepracována, ale objem zůstal stejný. U Endura se můžeme těšit na nové komponenty podvozku. Vpředu je 48 mm vidlice WP Xplor se zdvihem 300 mm, což je o 50 mm více než mělo staré 690 Enduro. Zadní tlumič by měl být uzpůsoben tomu, aby lépe zvládal jízdu v terénu. Podvozek u Supermota zůstává beze změny. Oba motocykly si na cestu budou svítit LED světlometem.

Očekáváme, že by se tyhle dvě novinky mohly představit spolu s KTM 790 Adventure R již v listopadu na milánské výstavě EICMA a do prodeje by se tak mohly dostat už v příštím roce.

zdroj: motorcyclenewsLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama