Reklama

KTM RC8 elektrický superbike: koncept od Mohit Solanki Hlavní obrázek k článku: KTM RC8 elektrický superbike: koncept od Mohit Solanki

Už je to téměř deset let, kdy KTM představila světu nový superbike RC8. Ačkoliv to vůbec nebyl špatný motocykl, nijak se v konkurenčním boji nechytil a KTM tak raději svoji strategii zaměřila na nekapotované stroje, kde se jim daří velmi dobře. Indický designér Mohit Solanki svým konceptem elektrického motocyklu vzdává hold sportovnímu motocyklu RC8 a možná také naznačuje KTM, že by se k nim zase mohla vrátit.

Ačkoliv je KTM 1290 Super Duke R, přezdívaná Bestie, něco jako potomek KTM RC8, podařilo se s ní rakouskému výrobci dostat na vrchol kategorie nekapotovaných motocyklů, a tak se strategie firmy upnula na tento segment. Své sportovní stroje odsunuli do pozadí a z pohledu rozvoje ostatních kategorií motocyklů se jim věnovali spíše jen okrajově.

1 KTM RC koncept elektricky superbike Mohit Solanki (6)1 KTM RC koncept elektricky superbike Mohit Solanki (5)1 KTM RC koncept elektricky superbike Mohit Solanki (4)

Možná, že už je na čase, aby se zase navrátili k superbikům a nemuseli by to být jen s pohonem klasickým motorem, ale co třeba segment elektrických, tak jak to představil indický designér Mohit Solanki ve svém konceptu. Design motocyklu je jedinečný, snaží se držet stylu KTM, ale je obohacený o zajímavé nápady. Asi nejatraktivnější je jednostranná kyvná vidlice, ale také zadní podsedlový rám, který nese váhu sedla a také kapotáže ve tvaru „palivové“ nádrže.

1 KTM RC koncept elektricky superbike Mohit Solanki (3)1 KTM RC koncept elektricky superbike Mohit Solanki (1)1 KTM RC koncept elektricky superbike Mohit Solanki (2)

Solanki se snažil vytvořit motocykl, který bude co nejvíce podobný současným sportovním strojům, nešlo mu o žádný motocykl z říše fantasy, chtěl něco opravdového. Proto mu také nechal klasický podvozek s přední vidlicí a se zadním tlumičem a rovněž ponechal klasický brzdný systém s kotoučovými brzdami.

Zdroj: Mohit SolankiLogin Přihlásit Registrace ›