Reklama

Prázdninová Praha ožije legendárními stroji Harley-Davidson Hlavní obrázek k článku: Prázdninová Praha ožije legendárními stroji Harley-Davidson

Už za dva týdny na vás čeká oslava 115 let americké značky Harley-Davidson. Očekává se příjezd více než 60 tisíc motorkářů ze 71 zemí světa a výstaviště v Holešovicích bude jejich zázemím. Tady na vás čeká jedinečný program, který si nesmíte nechat ujít.

Oslava výročí je naplánovaná na dny od 5. do 8. července, ale vše zahájí večer 4.7. jedinečný koncert další legendy, britských Rolling Stones. Na výstavišti v Holešovicích na vás budou čekat tři kamiony s testovacími motocykly, které si budete moci vyzkoušet zdarma, ale také čtyři pódia pro hudební produkci nebo výstava unikátních motocyklů, kde budete moci spatřit více než 150 strojů s rokem výroby 1914 až po současnost.

prague harley days1 2016 Prague Harley Days (4)

Těšit se můžete na spanilou jízdu historickým centrem Prahy. Organizátoři získali povolení pro čtyři tisíce motocyklů, kteří pojedou po trase Letná, Václavské náměstí, na náměstí Jana Palacha, kde bude u Právnické fakulty krátká zastávka. Odtud pojedou Chotkovou ulicí zpět na Letnou a na výstaviště v Holešovicích. Ovšem oslava nebude probíhat pouze v Praze, motocykly Harley-Davidson budete moci potkat po celém Středočeském kraji. Dokonce se odhaduje, že by tato celá akce měla přinést do veřejného rozpočtu více než 550 milionů korun. Kromě Hlavního města Prahy a a Středočeského kraje se na akci podílí rovněž ambasáda USA.

Součástí akce budou veřejné dražby přileb ozdobené známými osobnostmi české scény, výtěžek pak bude věnován domovu žen se zdravotním postižením Pramen. Vydražit si však můžete i originální motocykl Harley-Davidson Fat Bob Freedom, jehož výtěžek poputuje k českým válečným veteránům.

Veškeré informace, vstupenky a podrobný program akce naleznete na stránkách 115. výročí Harley-Davidson.Login Přihlásit Registrace ›