Harley-Davidson Bucherer Blue Edition: nejdražší motocykl na světě Hlavní obrázek k článku: Harley-Davidson Bucherer Blue Edition: nejdražší motocykl na světě

Tenhle Harley bude asi jednou z nejdražších staveb na světě. Customeři na něm dělali více než 2500 hodin a odhadová cena krasavce se jménem Bucherer je přibližně 40 milionů korun.

Není žádným tajemstvím, že jsou motocykly americké značky Harley-Davidson výchozím strojem pro valnou většinu úpravců a to ať pro jednotlivce, tak pro customerské dílny zabývající se tvorbou na zakázku. Ovšem jen zřídkakdy se objeví stroj, jehož cena se vyšplhá až k částce 1,8 milionu švýcarských franků. V případě Buchereru to však není díky motocyklu, ale kvůli diamantům, který tento stroj zdobí.

1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (1)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (7)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (8)

Švýcarská customerská dílna Bündnerbike spojila dva zcela odlišné světy, motocyklový a luxusní hodinářský, a vytvořil šperk s názvem Harley-Davidson Bucherer Blue Edition. Švýcarská značka Carl F. Bucherer patří mezi tradiční výrobce hodinek, jehož historie sahá až do roku 1888. Jsou známí svým moderním přístupem, který je patrný nejen při pohledu na jejich hodinky, ale také na výběru technologií, které se uvnitř nich ukrývají.

1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (9)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (6)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (3)

Základem této stavby posloužil motocykl Harley-Davidson Softail Slim S. Designéři strávili v dílně při stavbě Buchereru více než tři měsíce. Ovšem nejvíce času jim zabralo ozdobení cruiseru 360-ti pravými diamanty. To ale není vše, když si motocykl prohlédnete detailněji, zjistíte, že téměř všechny použité šrouby a komponenty jsou pozlacené a dokonce uvnitř palivové nádrže se ukrývají dva vestavěné trezory. Dominantní modrá barva však není rozmařilým nápadem customerů, ale je to důmyslné propojení s firmou Bucherer, neboť jedna z jejich modelových řad nese označení Blue Edition.

1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (13)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (11)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (10)

Titulem nejdražšího motocyklu na světě byl do nedávna označován motocykl Vincent Black Lightning z roku 1951, který se v Bonhamské aukční síní v Las Vegas prodal za částku 929 tisíc am. dolarů. O tuto jedinečnost však s představením Buchereru přichází, ovšem na rozdíl od něj s ním můžete vyrazit na běžnou projížďku pro silnicích, což asi v případě Buchereru moc pravděpodobné nebude.

1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (12)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (15)1 Harley Davidson Bucherer Blue edition (14)

Zatím není zřejmé, jaké mají obě firmy, Carl F. Bucherer a Bündnerbike, plány s tímto unikátním krasavcem, který byl teprve před pár dny představen veřejnosti. Víme jistě, že bude sloužit k propagaci luxusní edice hodinek Bucherer Blue Edition, ale pokud by se přece jenom našel kupec pro tento stroj, nejen, že by musel být velmi bohatý, ale musel by získat i dostatečnou důvěru obou zmíněných firem.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama