Reklama

Yamaha Tracer MT-09 a Tracer MT-09 GT: lehčí a silnější Hlavní obrázek k článku: Yamaha Tracer MT-09 a Tracer MT-09 GT: lehčí a silnější

Pět let od uvedení prvního modelu Tracer MT-09, přichází Yamaha se novou generací, která je lehčí, výkonnější a mnohem všestrannější. Tříválcový motor je kompletně přepracovaný a zdvihový objem se zvedl na 890 ccm.

Ducati Diavel 1260 Lamborghini: exkluzivní edice Hlavní obrázek k článku: Ducati Diavel 1260 Lamborghini: exkluzivní edice

O luxusní provedení netradičního modelu Diavel 1260 se postarala inspirace supersportovním vozem Lamborghini Sian FKP 37. Vyrobeno bude pouhých 630 kusů a už teď vám můžeme prozradit, že všechny z nich získali během jediného dne svého budoucího majitele a ti už se teď bezpochyby těší na svůj poklad, první motocykl, který vznikl společnou prací dvou italských ikon Ducati a Lamborghini.

Honda NC750X 2021: lehčí a výkonnější Hlavní obrázek k článku: Honda NC750X 2021: lehčí a výkonnější

Cestovní motocykl s enduro rysy prošel další etapou vývoje, v níž získal více výkonu, elektronické řízení škrticí klapky, tři jízdní režimy, či vylepšený a rozšířený systém nastavitelné kontroly trakce. Pohotovostní hmotnost se snížila o 6 kg.

Test Vespa Elettrica: elektrická stylovka Hlavní obrázek k článku: Test Vespa Elettrica: elektrická stylovka

Ať jste kdekoliv na světě, skútr Vespa na ulici vždy poznáte. Jeho typický „vosí“ design, je jasným rozpoznávacím signálem a léta se nemění. Nelze však zastavit pokrok a ani Italové se nebojí novodobých technologií. Díky tomu tak máme možnost poznat, jaké to je, prohánět se po městě s prvním elektrickým skútrem značky Vespa.

Podle čeho vybrat rukavice na motorku? Hlavní obrázek k článku: Podle čeho vybrat rukavice na motorku?

Pokud brázdíte silnice na dvou kolech, neměly by ve vaší výbavě chybět kvalitní rukavice na motorku. V případě pádu jsou to totiž právě ruce, které jsou takzvaně první na ráně. Pro každý styl jízdy se ale hodí trochu jiné rukavice. Pojďme se podívat na to, jak při jejich výběru postupovat.

Honda CMX1100 Rebel: stylový bobber Hlavní obrázek k článku: Honda CMX1100 Rebel: stylový bobber

Pro ty z vás, kteří rádi dáváte všem na odiv váš životní styl a svoji jedinečnou osobnost, představuje Honda zcela nový motocykl z kategorie bobber. Cruiser Rebel 1100 je připraven na vaše úpravy, kterými si jej dotvoříte přesně podle vašich představ a společně si pak na silnicích užijete výkon dvouválce o objemu 1084 ccm.

Test Honda Gold Wing GL1800 DCT bagger: přistřižená křídla Hlavní obrázek k článku: Test Honda Gold Wing GL1800 DCT bagger: přistřižená křídla

S Gold Wingem je to jako s nejluxusnějšími sedany. Jeho exkluzivita a patřičně vysoká pořizovací cena jsou čitelné už na první pohled. Luxus a nejvyšší možnou míru pohodlí však opravdu oceníte až po několika stovkách kilometrů. V každém případě i po dlouhé cestě byste měli vystoupit bez sebemenší známky únavy. Platí to i pro základní verzi s „automatem“ bez zadního kufru a opěrky spolujezdce a vyplatí se nemalá úspora dvou set tisíc korun v základní ceně?

Kalendář motocyklových závodů 2020: MotoGP, WSBK a ostatní Hlavní obrázek k článku: Kalendář motocyklových závodů 2020: MotoGP, WSBK a ostatní

Jako tradičně vám předkládáme kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2020, nýbrž také WorldSBK, CEV-Repsol (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC, IDM a ostatních závodních seriálů, které jsou pro vás zajímavé.


Login Přihlásit Registrace ›