Reklama

KTM 450 SMR: ostré supermoto Hlavní obrázek k článku: KTM 450 SMR: ostré supermoto

Téměř po sedmi letech se do nabídky rakouské KTM vrací ostré supermoto. Novinka 450 SMR je postavena na základech jednoválcového motokrosového modelu 450 SX-F. Váha bude jen něco málo přes 100 kilogramů.

Ducati Multistrada V4 S 2021: první fotografie Hlavní obrázek k článku: Ducati Multistrada V4 S 2021: první fotografie

Zřejmě už jen pár dní nás čeká od oficiálního představení nové Multistrady V4, ačkoliv Ducati ještě tuto zprávu nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Před pár dny zachytili poblíž továrny chystanou novinku během jejího testování v terénu a zdá se, že je připravena do boje o návrat zpět na výsluní.

Aprilia Tuono V4 X: 221 koní na 166 kilogramů Hlavní obrázek k článku: Aprilia Tuono V4 X: 221 koní na 166 kilogramů

Po úspěchu s limitovanou edicí supersportu RSV4 X, kdy se během pár hodin prodalo všech 10 vyrobených kusů, přichází Aprilia i s limitovanou edicí okruhového speciálu Tuono V4 X. Rovněž tento model bude dostupný jen v pár kusech a bude určen pouze pro závodní použití.

Bezúdržbový řetěz M Endurance od BMW: bez čištění a mazání Hlavní obrázek k článku: Bezúdržbový řetěz M Endurance od BMW: bez čištění a mazání

BMW Motorrad před pár dny představil bezúdržbový řetěz M Endurance s trvale namazanými spoji mezi válečky a čepy uzavřenými X-kroužky. Doplnil tak bezúdržbový spojovací hřídel, který BMW nabízí již více než 90 let.

POIMO: nafukovací motocykl do batohu Hlavní obrázek k článku: POIMO: nafukovací motocykl do batohu

Se zajímavým nápadem městské mobility přišli studenti z Tokijské univerzity v Japonsku, kteří svůj koncept nazvali „Soft Mobility.“ Jejich hlavní myšlenkou bylo vyrobit lehké vozítko, které snadno uschovají a díky němuž se jednoduše přesunou z místa na místo.

Bimota Tesi H2: 227 koní v prodeji od října 2020 Hlavní obrázek k článku: Bimota Tesi H2: 227 koní v prodeji od října 2020

Datum 1. října si zvolila italská stáj Bimota, k oficiálnímu zahájení prodeje svého jedinečného motocyklu. Tesi H2 je spojením dvou unikátních motocyklů, přeplňované Kawasaki Ninja H2 a Bimota Tesi s přední kyvnou vidlicí a řízením rejdovým čepem.

Test Piaggio Medley 125 S: zábavný městský skútr Hlavní obrázek k článku: Test Piaggio Medley 125 S: zábavný městský skútr

Aktuálně patří Piaggio Medley ve své třídě mezi nejvýkonnější stroje, a tak jsem si jej s potěšením vzala do parády. Vyrazila jsem do pražských ulic, abych si ověřila, jak je to s upraveným motorem 125 iGet. Tedy přiznám se, překvapení to bylo více než příjemné a jen s velkým sebezapřením jsem jej vracela zpět. Nejen, že byl praktickým pomocníkem v dopravní špičce, on byl i velmi zábavným společníkem.

Kalendář motocyklových závodů 2020: MotoGP, WSBK a ostatní Hlavní obrázek k článku: Kalendář motocyklových závodů 2020: MotoGP, WSBK a ostatní

Jako tradičně vám předkládáme kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2020, nýbrž také WorldSBK, CEV-Repsol (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC, IDM a ostatních závodních seriálů, které jsou pro vás zajímavé.


Login Přihlásit Registrace ›

Reklama