Reklama

Jak vybrat to nejvýhodnější povinné ručení? Hlavní obrázek k článku: Jak vybrat to nejvýhodnější povinné ručení?

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla. Bez něj byste na silnici neměli vůbec jezdit. Mnoho lidí toto pojištění ale vnímá spíše jako povinné zlo a nad jeho výběrem příliš nepřemýšlí. To je ale chyba, která se nemusí vyplatit.

Top 5 nekapotovaných motocyklů sezóny 2019 Hlavní obrázek k článku: Top 5 nekapotovaných motocyklů sezóny 2019

Snad každý výrobce má ve své nabídce nějaký ten nekapotovaný motocykl, někdo ve sportovním stylu, někdo raději retro. My jsme se podívali na letošní „naháče“ a tady je našich top 5. Viděli byste to jinak?

Dunlop Geomax MX53: motokrosové pneumatiky Hlavní obrázek k článku: Dunlop Geomax MX53: motokrosové pneumatiky

Nový model Geomax MX53 v nabídce Dunlopu nahrazuje předchozí generaci motokrosových pneumatik MX52 určenou pro pevní terén. MX53 však jezdcům nabízejí vyšší výkonnost na širší škále různých povrchů. V širokém portfoliu pneumatik Geomax se nacházejí mezi MX71 určenými do „extra tvrdého“ terénu a velmi všestrannými MX33.

Kawasaki Ninja 650 2020: v novém designu Hlavní obrázek k článku: Kawasaki Ninja 650 2020: v novém designu

Kawasaki vyjede do příští sezóny s Ninjou 650 v novém, modernějším kabátě. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že s tímhle dvouválcovým modelem se Japoncům povedl dobrý tah, nabídli světu zábavný motocykl se sportovními ambicemi a k tomu ještě za rozumnou cenu. Není se čemu divit, že se stal zejména u mladších jezdců, oblíbeným strojem.

Triumph Street Triple 765 RS 2020: ostřejší a živelnější Hlavní obrázek k článku: Triumph Street Triple 765 RS 2020: ostřejší a živelnější

Jeden z nejrychlejších naháčů, Triumph Street Triple RS se dočkal několika vylepšení a to nejen designových, ale i mechanických, zejména u jeho motoru. Však se také není čemu divit, vždyť s jejich agregátem jezdí celá třída Moto2 v MotoGP a kde jinde mohli nasbírat takové množství zkušeností najednou, než tady?

Honda Fest 2019: s Afrikou do Demänovskej Doliny Hlavní obrázek k článku: Honda Fest 2019: s Afrikou do Demänovskej Doliny

Honda Fest je tradiční oslavou konce léta, letos navíc okořeněná desetiletým výročím a úžasným místem v Nízkých Tatrách. Mým společníkem byla po celou dobu Africa Twin DCT a také parta lidí, jejichž společným znakem je motocykl Honda. A musím dodat, že desátý ročník opět posunul pomyslnou laťku o další kus směrem nahoru.

Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem Hlavní obrázek k článku: Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem

Málokterý motocykl působí tak rozporuplně jako Diavel od Ducati. Není to ani cruiser, ani naháč ani sportovní stroj, je tak nějak od všeho trochu. Jako když pekli pejsek s kočičkou dort. Jenomže na rozdíl od jejich dortu, je tahle sladkost náramně podařená a jakmile jej ochutnáte, nenecháte na talíři ani drobek.

Kalendář motocyklových závodů 2019 Hlavní obrázek k článku: Kalendář motocyklových závodů 2019

Připravili jsme pro vás tradičně kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2019, nýbrž také WorldSBK, CEV (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC a ostatních, které jsou pro každého fanouška zajímavé.


Login Přihlásit Registrace ›

Reklama