Ewan McGregor a Charley Boorman vyrazí na třetí dobrodružnou cestu s HD LiveWire Hlavní obrázek k článku: Ewan McGregor a Charley Boorman vyrazí na třetí dobrodružnou cestu s HD LiveWire

Je to už patnáct let, kdy se tihle dva pánové vypravili na svoji první cestu kolem světa Long Way Round, u nás známé také jako Na mašině kolem světa, a velké množství z nás si s nimi aspoň touto cestou plnilo svůj sen o dobrodružství v sedle motocyklu. V plánu mají třetí jízdu a tentokrát pojedou na elektrickém Harleji.

Yamaha Vmax od Jakusa Design: temnější a ostřejší Hlavní obrázek k článku: Yamaha Vmax od Jakusa Design: temnější a ostřejší

Už originál Vmax je sám o sobě výstavní kousek, ale musí se nechat, že tenhle jedinec od maďarského customera Jakusa Design, vyladěný o pár futuristických doplňků, by vedle originálu vůbec neudělal ostudu. No uznejte sami?

Dunlop Trailmax Meridian: novinka pro cestovní endura Hlavní obrázek k článku: Dunlop Trailmax Meridian: novinka pro cestovní endura

Dunlop představuje všestranné pneumatiky Trailmax Meridian, které vyvinul na základě velmi specifických a komplexních požadavků motocyklů z kategorie adventure.

Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem Hlavní obrázek k článku: Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem

Málokterý motocykl působí tak rozporuplně jako Diavel od Ducati. Není to ani cruiser, ani naháč ani sportovní stroj, je tak nějak od všeho trochu. Jako když pekli pejsek s kočičkou dort. Jenomže na rozdíl od jejich dortu, je tahle sladkost náramně podařená a jakmile jej ochutnáte, nenecháte na talíři ani drobek.

BeRider: sdílené skútry v Praze od Škody Auto Hlavní obrázek k článku: BeRider: sdílené skútry v Praze od  kody Auto

Škoda Auto DigiLab startuje v Praze pilotní provoz služby Be Rider, tedy sdílení elektrických skútrů s dojezdem až 70 kilometrů v hustém městském provozu. K pronajmutí bude v pilotní fázi zhruba 50 motocyklů, pro jejichž ovládání vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B.

PGM 2.0 Litre V8: nejsilnější produkční osmiválec Hlavní obrázek k článku: PGM 2.0 Litre V8: nejsilnější produkční osmiválec

Přijde vám šest válců pořád málo? Tak proč ne osm! Tuhle stejnou otázku si položil bývalý mechanik z týmu Loctite Yamaha, Paul Maloney a pustil se v roce 2008 do stavby vidlicového osmiválce. O rok později měl již motor hotový, ale přesto k jeho produkční verzi následovalo ještě několik let usilovného testování a ladění.

Test Yamaha Ténéré 700: první ochutnávka Hlavní obrázek k článku: Test Yamaha Ténéré 700: první ochutnávka

Jsou motorky, které si hrají na to být cestovní enduro a jsou motorky, které zkrátka cestovní enduro jsou a nemusejí ani k tomu nic říkat. To se týká i japonské novinky Ténéré 700, která možná nevypadá moc dobře, není špičkově vybavená, ale zvládne víc než jen šotolinovou cestu a nemusíte se s ní bát vyrazit ani na dobrodružnou cestu třeba až na Dálný Východ.

Kalendář motocyklových závodů 2019 Hlavní obrázek k článku: Kalendář motocyklových závodů 2019

Připravili jsme pro vás tradičně kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2019, nýbrž také WorldSBK, CEV (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC a ostatních, které jsou pro každého fanouška zajímavé.


Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama