Reklama

Výfuky Akrapovič: oficiálně u Hondy

Divize originálního příslušenství Hondy uzavřela s firmou Akrapovič Exhausts dohodu, díky které budou výrobky této známé značky dostupné pro některé sportovní modely japonského výrobce.

Výhody vyplývající z výměny výfuku motocyklisté na celém světě dobře znají a výfuk je proto jedním z prvních dílů, jejichž výměnu majitel na svém stroji provede. Výměnou se dosáhne nejen snížení celkové hmotnosti, ale zdůrazní se zároveň linie motocyklu a někdy sterilní zvuk homologovaného výfuku se nahradí něčím výraznějším a atraktivnějším. Honda trh výfuků pro motocykly delší dobu sledovala a ve spolupráci se svými nejlepšími evropskými importéry a distributory prověřovala výrobky všech hlavních značek. Ve všech průzkumech se mezi nejlepší zařadila značka Akrapovič.

Slovinský výrobce, původně známý pod názvem Skorpion, byl založen známým ladičem Igorem Akrapovičem v roce 1990 a o čtyři roky později se jeho produkty poprvé objevily v mezinárodních motocyklových závodech šampionátu ProSuperbike. V roce 1997 se název společnosti změnil ze Skorpion na Akrapovič. Změna přišla v pravý čas, neboť právě v tomto roce stroje vybavené její technikou dosáhly prvního vítězství ve světovém šampionátu superbiků. Nárůst poptávky po výrobcích firmy Akrapovič, který po tomto prvním vítězství následoval, přiměl společnost k rozšíření výroby a k vybudování nové továrny. Vážná spolupráce mezi společnostmi Honda a Akrapovič započala v roce 1999. Hned v následujícím roce dosáhl Colin Edwards z týmu Castrol Honda podporovaného HRC na stroji Honda SP-1 ve světovém šampionátu superbiků prvního titulu.

Od ledna 2011 budou výfuky Akrapovič v nabídce originálního příslušenství pro CBR1000RR Fireblade , CBR600RR a CB1000R u všech evropských dealerů Honda a zákazníci si budou moci výrobky známé značky poprvé oficiálně objednat. V současné době probíhají jednání o možnostech rozšíření nabídky i na další modely Honda. Výfuky Akrapovič budou nabízeny v titanovém provedení se speciálním laserem gravírovaným značením na povrchu.

Akrapovic1Akrapovic2Akrapovic3Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama