Reklama

Valentino Rossi: bude mistrem?

Tuto otázku si kladu už druhou sezonu co Valentino Rossi jezdí ve stáji Ducati. Pro italské fanoušky by to byl splněný sen a myslím, že nejen pro ně. Italský jezdec na italském stroji, o tom mnozí sní od té doby, co Vale jezdí královskou třídu.

Po druhých oficiálních testech v Sepangu se sice ztráta na prvního snížila, ale pořád je to víc jak vteřina a to je v královské třídě dost velký rozdíl. Přestože mají jejich Ducati GP12 nainstalované nové elektronické systémy, který by měly oběma jezdcům Ducati teamu pomoci dohnat časovou ztrátu na ostatní, stále se jim nedaří najít to pravé ideální nastavení, aby tomu tak bylo. Bohužel desáté místo Rossiho a jedenácté Haydna to jen potvrzuje. Počasí tomuto testu nepřálo, první dva dny pršelo a tak se pořádně dalo jezdit až třetí den. Valentino zůstal na trati do poslední minuty testování, aby svým mechanikům sesbíral co nejvíce dat, pro následnou práci.

Jak tedy celou situaci vnímá sám Valentino Rossi: „Pozitivní zpráva je, že se nám podařilo snížit časový rozdíl na prvního jezdce. Před třemi týdny to bylo 1,2 vteřiny a nyní je to 1 vteřina. Také je skvělé, že nové elektronické systémy fungují dobře, ale pořád se nemůžu smířit s tím, že jsem na konci výsledkové listiny. Oproti prvním testům v Sepangu jsme se snažili udělat spoustu věcí, abychom se posunuli ve výsledkové listině na přední pozice, ale ve finále jsme skončili ještě hůř. Je pravda, že tyto testy byly obtížnější díky nepříznivému počasí a špatným podmínkám na trati, ale přijde mi, že nás to ovlivnilo mnohem víc než ostatní. Upřímně, čekal jsem, že to bude lepší místo než desáté. Taktéž v nejlepší části dne, kdy jsem zajížděl časy 2'01.5s, se objevili problémy s přední vidlicí a to mě rozhodně stálo nějaký ten čas. Myslím, že bychom zajížděli časy o tři až čtyři setiny rychlejší, ale pořád je tu ještě ten rozdíl dalších sedmi setin. S těmito výsledky rozhodně nejsme spokojeni a čeká nás ještě hodně práce. Uvidíme, jak to tedy dopadne na dalších testech v Jerezu.“

Rossi01Rossi07Rossi08Rossi10Rossi11Rossi09Rossi06Rossi04Rossi03Rossi02Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama