Reklama

Kornfeil musí jet jinak

Jakub se konečně dočkal a dnes absolvoval první svezení na stroji kategorie moto3. Na okruhu ve Valencii panovalo slunečné počasí a kromě nového stroje Kubajz vyzkoušel také novou přilbu, loňskou LS2 vyměnil za Arai.

Prakticky celý testovací den byl věnován mechanickému nastavování a seznamování se s motocyklem. Čtyřkatní motocykl totiž vyžaduje naprosto odlišný styl jízdy, než tomu bylo loni na stopětadvacítkách.

Jakub Kornfeil k tomu říká: „Dnes jsem se tedy konečně po dlouhé době svezl. Hned brzy ráno jsme na to s mechaniky vlítli a upravili páčky, stupačky a řídítka. Když se konečně trošku oteplilo, mohli jsme vyrazit na trať. Mé první dojmy z motocyklu nejsou vůbec špatné, ale mám se ještě co učit. Naprosto odlišné je brzdění do zatáček, to se zdá být alfou a omegou všeho. Proto je velmi důležité, abych najel co nejvíce okruhů a zvykl si co nejrychleji na odlišnosti, které s sebou nový motocykl nese. Samozřejmě motocykl ještě nemá konečnou podobu, pro dnešní tréninky tým použil standardní provedení Hondy NSR 250F. Zítra budeme pokračovat ve zvykání si na motocykl a otestujeme také výfuky. Doufám, že se mi zítra podaří smáznout rozdíl na kluky, kteří už mají jedny testy za sebou a udělám důležitý krok vpřed“.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama