Kawasaki Ninja slaví 30 let
- Publikovno: 16.5.2014
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Značka Kawasaki představila dvě speciální verze modelů ZX-10R a ZX-6R Ninja 2015 k příležitosti třicátého výročí vzniku této sportovní řady.
Oba stroje jsou po technické stránce shodné s letošními modely, liší se barevnou kombinací v novém odstínu zelené s prvky perleťové bílé. Nové „žabky“ se mohou od loňska pochlubit novými technologiemi jako tříúrovňová kontrola trakce Sport-Kawasaki Traction Control (S-KTRC), chytrý systém ABS Kawasaki Intelligent anti-lock Brake System (KIBS) či elektronický tlumič řízení Öhlins. A nebudu asi daleko od pravdy, když řeknu, že litrová Kawasaki ZX-10R Ninja je ta asi jedním z vůbec nejlepších ze superbiků ze země vycházejícícho slunce.
Sláva řady Ninja začala v roce 1984 modelem Kawasaki GPZ 900R přezdívaným Ninja 900. Ve své době šlo o ostrý sporťák s revolučním designem a prvním šestnáctiventilovým vodou chlazeným čtyřválcem o výkonu 115 koní a maximálkou 243 km/h (první sériový stroj, který překonal magickou hranici 150 mph, tedy 240 km/h). Pouhé tři měsíce po představení tento supersportovní motocykl vyhrál první dvě místa v kategorii Isle of Man Production TT. Postupem doby však začal plnit funkci spíše cestovního stroje, až na něj navázala řada výkonných hypertourerů ZZR a na okruhové výkony se zaměřila řada ZX-R.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 16.5.2014
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
Další z rubriky
- 28.5. - Yamaha Tricity 125: v novém kabátu
- 26.5. - BMW Concept RR: budoucnost superbiku řady RR
- 19.5. - Triumph Speed Triple 1200 RX 2026: limitovaná edice
- 14.5. - Yamaha Tracer 7 a Tracer 7 GT 2026: zážitkové cestování
- 13.5. - Honda CB125F 2026: s novým displejem
- 9.5. - BMW R 1300 RT 2025: pohodlně a bezpečně