Reklama

Jakub Kornfeil: vydařené testy v Jerezu

Po třídenních IRTA testech kategorií Moto2 a Moto3 panuje kolem Kubajze dobrá nálada. Po nepříliš vydařené Valencii Jakub zapracoval na technice své jízdy a začíná být výrazně spokojenější.

Nová sezona Moto3 se nezadržitelně blíží a první dvě fáze předsezonních testů má jediný český zástupce nově vzniklé kubatury Moto3 za sebou. Jezdci měli celkem šest dní na to, aby se seznámili s novými stroji. Kubajz se na motocykl adaptoval sice až po čtyřech testovacích dnech. Nicméně po víkendu je spolu s celým týmem spokojený.

Sám Jakub Kornfeil k tomu říká: ,,Testy jsou za námi a já jsem moc rád, že jsem se opět dostal do rytmu, ze kterého jsem během zimní přípravy vypadl. Dnešní den ovládlo nádherné počasí a my se zaměřili na nastavování podvozku. Výsledkem bylo zlepšení o 0,8 sekundy hned v ranních hodinách. Chtěl jsem na toto zlepšení navázat ještě odpoledne, ale bohužel mě přibrzdil pád, který se naštěstí obešel bez zranění. Šest dní ježdění sice není nikterak mnoho, ale já věřím, že jsme odvedli dobrou práci a naučili se motocyklu rozumět. Za necelý měsíc nás zde čekají další testy, kde bychom měli mít nachystané ty ,,vysněné,, závodní motory, které už pár jezdců testovalo. Nezbývá mi tedy nic jiného, než si počkat, kam nás nová technika posune. Závěrem bych chtěl poděkovat všem svým sponzorům a týmu, protože začátky s novým motocyklem nebyly vůbec lehké a mé tempo, cítění a časy nebyly hned ideální. Mému zraněnému týmovému kolegovi přeji brzké uzdravení a doufám, že se tady všichni sejdeme v plné zbroji a se vším všudy!“

jerez-day3jerez-day1Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama