Ducati 848 EVO: vítěz 200 mil v Daytoně

Jubilejní sedmdesátý ročník závodu 200 mil v Daytoně vyhrál motocykl značky Ducati. Jako první se pod šachovnicovou vlajkou prohnal stroj 848 EVO v sedle s jezdcem Jasonem DiSalvou z týmu Team Latus Motors Racing.

Tento úspěch je pro Ducati o to cennější, neboť je to vůbec historicky první vítězství italské značky v závodě 200 mil v Daytoně. Úvodní závod amerického šampionátu sportbiků AMA se jezdí na známém okruhu Daytona International Raceway.

Po kvalifikaci do závodu startoval z Pole position jezdec Jake Zemke s Yamahou YZF R6 ze stáje Project 1 Atlanta a DiSalva s Ducati si v kvalifikaci vyjel místo druhé. Závod byl velmi dramatický, kvůli problémům s pneumatikami byl poprvé přerušen ve 27 kole a poté byl ve 42 kole odstartován na sprinterskou vzdálenost 15 kol. Vítězství DiSalvy na Ducati 848 EVO bylo velmi těsné, neboť cílem projel o pouhých 0,029 sekundy rychleji než druhý Cory West se Suzuki GSX-R 600. Vítěz kvalifikace Jake Zemke projel cílem jako třetí se ztrátou 0,154 sekundy.