Známe první letošní vítěze NW200

Včera se konaly první tři letošní závody kultovní roadracingové klasiky «North West 200». Letos se jede bez rekordmana v počtu vítězství Alastaira Seeleyho (29 trumfů), kterému letos nikdo nenabídl pro NW200 kvalitní motocykl.

První závod Superbike na 14,436 km dlouhém trojúhelníkovém okruhu mezi městy Portstewart, Coleraine a Portrush vyhrál Glenn Irwin, druhý skončil Davey Todd a stupně vítězů dokompletoval Michael Dunlop.

North West 200, Superbike-Race 1: 1. Glenn Irwin (GB), Ducati. 2. Davey Todd (GB), BMW, 2,545 sec zpět. 3. Michael Dunlop (GB), Honda, +16,786 sec. 4. Peter Hickman (GB), BMW. 5. Dean Harrison (GB), Honda. 6. Conor Cummins (GBM), Honda. 7. John McGuinness (GB), Honda. 8. James Hillier (GB), Honda. 9. Paul Jordan (IRL), Honda. 10. Erno Kostamo (FIN), BMW. Nejrychlejší kolo: Irwin za 4:16,737 min.

První Supersporty se skončily havárií Daveyho Todda, hned v první levé zatáčce, takže start musel být odložen. Restartovaný závod vyhrál Richard Cooper, druhý byl odmávnut Peter Hickmann a třetí skončil Michael Dunlop.

North West 200, Supersport-Race 1: 1. Richard Cooper (GB), Yamaha. 2. Peter Hickman (GB), Triumph, 6,537 sec zpět. 3. Michael Dunlop (GB), Triumph, +6,894 sec. 4. Mike Browne (IRL), Yamaha, 5. Paul Jordan (GB), Honda. 6. Conor Cummins (GBM), Honda. 7. Michael Evans (GBM), Triumph. 8. Jeremy McWilliams (GB), Yamaha. 9. Gary McCoy (GB), Suzuki. 10. Craig Neve (GB), Triumph. Nejrychlejší kolo: Cooper za 4:34,459 min.

Přes pád v předchozím závodě supersportů dokázal Davey Todd, že je jedním z nejrychlejších současných jezdců roadracingové scény. V novém traťovém rekordu této kubatury vyhrál před Deanem Harrisonem, který tak zatím marně čeká na své první vítězství při NW200. Třetí byl klasifikován Michael Dunlop. Ve svém 30. roce závodění na okruhu mezi městy Portstewart, Coleraine a Portrush ukázal John McGuiness, že je stále hodně rychlý a umístil se v Top-5.

North West 200, Superstock-Race 1: 1. Davey Todd (GB), BMW. 2. Dean Harrison (GB), Honda, 6,971 sec zpět. 3. Michael Dunlop (GB), Honda, +8,848 sec. 4. James Hillier (GB), Honda. 5. John McGuinness (GB), Honda. 6. Erno Kostamo (FIN), BMW. 7. Mike Brown (IRL), Aprilia. 8. Ian Hutchinson (GB), Honda. 9. Sam West (GB), BMW. 10. Craig Neve (GB), Honda. Nejrychlejší kolo: Todd za 4:19,457 min.