Zdá se, že je Rea letos neporazitelný, 13. Ježek!

Ani na okruhu Chang International Circuit při Motul Thai Round nenašel tovární pilot Kawasaki Jonathan Rea přemožitele a vyhrál tak v letošní sezóně už čtvrtý závod v řadě. Český jezdec Ondřej Ježek byl naopak dnes odmávnut v bodech.

V obráceném pořadí - než skončil sobotní závod - se vydali jezdci na 20 kol (91,080 km) závodu nedělního: 1. řada: Melandri, van der Mark, Lowes; 2. řada: Torres, Camier, Hayden; 3. řada: Sykes, Davies, Rea.

Ale favorité se brzy dostali do čela závodu a na špici bylo následující pořadí: Rea, Melandri, Lowes, Sykes, Camier, Laverty, Torres, Hayden, vd Mark, Fores - to bylo pořadí v Top-10... 17. Ježek, 18. Badovini, 19. Davies.

Po pádu Savadoriho musel být závod přerušen a znovu restartován na 16 kol. Na tomto přerušení nejvíce vydělal Davies, který měl crash na začátku prvního závodu a v době přerušení se nacházel až na P19 s obrovskou ztrátou na Badoviniho a Ježka, ale díky restartovanému startu vyjel do něho hned za nimi a rozhodně tak měl šanci dojet ještě hodně vpředu.

Naopak do tohoto restartovaného závodu vůbec nevyjel Michael Vd Mark (Yamaha) a samozřejmě ani po brutálním highsideru ani Lorenzo Savadori, který způsobil mechanický defekt jeho motocyklu Aprilia RSV4.

Na rozložení sil se ani ve restartovaném závodě nic nezměnilo, Jonathan Rea vyhrál suverénně a se čtyřmi vítězstvími ze čtyř závodů vede suverénně i mistrovství světa s maximálním počtem bodů 100.

Taková podobná série se naposled podařila 2003 Neilu Hodgsonovi, ten dokázal dokonce vyhrát prvních devět závodů sezóny.

Mimochodem: Dnešní vítězství Rey bylo 200. vítězstvím britského jezdce v historii WorldSBK.

Stejně jako v prvním thajském závodě si druhé místo zajistil až v poslední zatáčce Reův týmový kolega Tom Sykes, třetí skončil Marco Melandri (Ducati), který ale zaznamenal nejrychlejší kolo v závodě časem 1:33,644 min.

Smůlu měl Stefan Bradl ( Red Bull Honda), který havaroval v L5 z P10 a nedojel ani Randy Krummenacher (Kawasaki).

Velmi napínavý byl souboj mezi o umístění v Top-5, nakonec Jordi Torres (BMW) porazil Chaze Daviese (Ducati).

Český jezdec Ondřej Ježek si za P13 v cíli zajistil své první historické body v šampionátu WorldSBK, když o 0,4 sec. porazil týmového kolegu Ayrtona Badoviniho.

Pořadí v cíli bylo nakonec následující: Jonathan Rea, Tom Sykes, Marco Melandri, Alex Lowes (Yamaha), Jordi Torres, Chaz Davies, Nicky Hayden (Honda), Xavi Fores (Ducati), Roman Ramos (Kawasaki), Markus Reiterberger, Alex De Angelis (Kawasaki), Riccardo Russo (Yamaha), Ondřej Ježek (Kawasaki), Ayrton Badovini (Kawasaki) a Eugene Laverty (Aprilia) - po crashi.

Pouze 15 jezdců projelo cílem, když havaroval Bradl, mimo trať se ocitl Krummenacher, havaroval i Laverty a kvůli technickému defektu vzdal Camier.

WorldSBK 2017 - Motul Thai Round, Race 2 (16 kol = 72,864 km): 1. Rea (Kawasaki) za 25.02,029; 2. Sykes (Kawasaki) +4.078; 3. Melandri (Ducati) +4.195; 4. Lowes A. (Yamaha) +10.005; 5. Torres (BMW) +14.733; 6. Davies (Ducati) +16.952; 7. Hayden (Honda) +20.543; 8. Fores (Ducati) +24.283; 9. Ramos (Kawasaki) +24.864; 10. Reiterberger (BMW) +26.008; 11. De Angelis (Kawasaki) +27.599; 12. Russo (Yamaha) +34.800; 13. Ježek (Kawasaki) +47.090; 14. Badovini (Kawasaki) +47.895; 15. Laverty (Aprilia) +1.21.916.

WorldSBK 2017 - stav MS (po 4 závodech z 26 celkově): 1. Rea 100 bodů; 2. Davies 70; 3. Sykes 62; 4. Lowes A. 49; 5. Melandri 45; 6. Fores 34; 7. Torres 29; 8. van der Mark 27; 9. Camier 27; 10. Hayden 21; 11. Laverty 15; 12. Reiterberger 15; 13. Ramos 13; 14. De Angelis 12; 15. Savadori 10; 16. Krummenacher 10; 17. Bradl 8; 18. Russo 4; 19. Brookes 4; 20. Ježek (Kawasaki) 3.; 21. Badovini 2.

Továrny: 1. Kawasaki 100 bodů; 2. Ducati 86; 3. Yamaha 60; 4. BMW 32; 5. MV Agusta 27; 6. Honda 22; 7. Aprilia 19.