Reklama

Záblesk naděje: Aktuální informace o stavu Mii Rusthen

Norka Mia Rusthen měla při svém debutu na mistrovství světa ženských motocyklů v Misanu vážnou nehodu. Podle prvních lékařských zpráv se čekalo to nejhorší, ale nyní svitla naděje.

Nehoda Mii Rusthen se stala v prvním závodě nového mistrovství světa ženských motocyklů v šestém kole v 16. zatáčce, rychlé levé před rovinkou start-cíl. Nehodu zblízka zažila Rakušanka Lena Kemmer, která má svůj box těsně vedle Mii.

„Byla jsem hned za ní, když se to stalo,“ řekla 20letá dívka. „Potom jsem viděla v záznamu v televizi, že to byla nehoda ve vysoké rychlosti – a toto místo je pro to opravdu nepříznivé. Nehoda byla velmi zvláštní: když Mia zabrzdila, zvedla se jí zadní část stroje, motorka se začala kývat a ona zřejmě znovu otevřela brzdu. Po havárii následovala dlouhá přestávka, tak hned víte, že tam musí být něco vážného, ​​protože sanitka byla venku hrozně dlouho."

Sdělení prvotní diagnózy ve 12:54 vyvolalo ty nejhorší obavy; k tomu dochází, když je život ohrožující alespoň jedno zranění nebo několik zranění v kombinaci.

V 16:12 přišly první mírně pozitivní zprávy z Trauma centra Bufalini v Ceseně, kam byla Rusthen převezena. Prý je ve stabilizovaném stavu a utrpěla otřes mozku. Zranění je velmi těžké, ozývaly se hlasy z paddocku. 22letá dívka byla uvedena do umělého kómatu, aby se uvolnil její oběhový systém a dopřál tělu odpočinek.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama