Reklama

WSBK v Assenu: O další 2 jezdce méně

Kromě Eugene Lavertyho (RC Squadra Corse) budou v Assenu chybět ještě další dva stabilní jezdci ze šampionátu WorldSBK: Samuele Cavalieri (Pedercini Kawasaki) a Chris Ponsson (GIL Motor Sport Yamaha) .

Že byl Samuele Cavalieri vyhozen z týmu Pedercini Kawasaki jsme už psali, takže to není žádné překvapení, že se tato tradiční superbiková stáj objeví v Nizozemí pouze s Lorisem Cressonem.

Případ neúčasti Chrise Ponssona má úplně jiný důvod: Zdravotní stav Francise Batti je natolik závažný, že spolupráce týmu GIL Motor Sport Yamaha - tým patří Ponssonovu otci Jean Christophemu - a Alstare (Francis Batta) byla ukončena kvůli špatnému zdravotnímu stavu belgického manažera Batti.

Jen připomínám: 2021 má tým GIL Motor Sport Yamaha k dispozici za přibližně půl milionu Euro identický materiál od Yamahy a motocykly R1 jako Toprak Razgatlioglu, Andrea Locatelli, Garrett Gerloff nebo Kohta Nozane, navíc byl angažován Crew-Chief Lucio Gomes, který už spolupracoval s takovými piloty jako byli Sylvain Guintoli nebo Noriyuki Haga.

Nyní musí papá Jean-Christophe Ponsson najít nejpozději pro závod v Mostě nové řešení, jak dále pokračovat v rozjeté sezóně bez Francise Batti.

Jen závěrem: Chris Ponsson má na svém kontě po 12 odjetých závodech pouze jeden hubený bod ze třetího aragonského závodu, což byla pneumatikářská loterie.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama