Vítězem sprintu Bagnaia před #93 MM

Rovněž sedmý Tissot MotoGP-Sprint této sezóny byl dramatický. Italští «Tifosi» viděli vítězství lokalmatadora Pecco Bagnaii před Marcem Márquezem a Pedro Acostou. Lídr šampionátu Jorge Martin havaroval.

Vítěz Sprintu z Montmelo Aleix Espargaro startoval v Mugellu až z P9, naopak jeho týmový kolega Vinales z řady první. Na gridu stáli vpředu Martin a Vinales, mezi nimi mistr světa Bagnaia.

Ve 2. kole přišel první crash: Fabio Quartararo a Miguel Oliveira společně po kolizi havarovali. V boji o druhé místo havaroval v boji s Jorge Martinem v T1 «La Bestia» a pro #23 se tak závod skončil.

Zatímco Francesco Bagnaia jedním rychlým kolem za druhým zvyšoval svůj náskok, tak za «Peccem» předjel Marc Márquez svého krajana Martina.

Za Top-3 byl velký souboj, ve kterém byli zainteresováni Acosta, Franky Morbidelli a Brad Binder.

Čtyři kola před koncem havaroval Jorge Martin, ačkoliv na něho zezadu nikdo netlačil.

Na špici závodu zkrátil #93 náskok na lídra na pouhých 0,7 sekund, to ale bylo všechno. Pecco Bagnaia projel přes cílovou pásku jako první. Pedro Acosta oslavil prodloužení své smlouvy dalším pódiem. Morbidelli dojel před domácím publikem čtvrtý, Fabio Di Giannantonio se z P14 dostal až na PP7 v cíli. Vítěz z Montmelo Aleix Espargaro získal v Mugello poslední bod. Jeho bratr Pol (KTM) dojel s wild card na P14. nejlepší japonský motocykl byl odmávnut na P13 (motocykl Yamaha pilotoval Alex Rins), interní souboj jezdců na Hondě vyhrál Johann Zarco (15.).

Výsledek MotoGP-Sprint Mugello (1. června):

1. Pecco Bagnaia (I), Ducati, 11 kol za 19:30,251 min.
2. Marc Marquez (E), Ducati, +1,469 sec.
19. Luca Marini (I), Honda, +25,587

Stav MS jezdců po 13 ze 42 závodů: 1. Martin, 155 bodů. 2. Bagnaia 128. 3. Marc Marquez 123. 4. Bastianini 94. 5. Vinales 92 6. Acosta 90. 7. Binder 79. 8. Aleix Espargaro 77. 9. Di Giannantonio 65. 10. Alex Marquez 44. 11. Bezzecchi 42. 12. Quartararo 32. 13. Oliveira 29. 14. Raul Fernandez 28. 15. Miller 27. 16. Morbidelli 21. 17. Augusto Fernandez 13. 18. Mir 13. 19. Zarco 9. 20. Nakagami 8. 21. Rins 7. 22. Pedrosa 7.

Stav MS konstruktérů: 1. Ducati, 216 bodů. 2. Aprilia 130. 3. KTM 129. 4. Yamaha 35. 5. Honda 19.

Stav MS týmů: 1. Ducati Lenovo Team, 222 bodů. 2. Prima Pramac Racing, 176. 3. Aprilia Racing, 169. 4. Gresini Racing MotoGP, 167. 5. Pertamina Enduro VR46 Racing Team, 107. 6. Red Bull KTM Factory Racing, 106. 7. Red Bull GASGAS Tech3, 103. 8. Trackhouse Racing, 57. 9. Monster Energy Yamaha MotoGP, 39. 10. LCR Honda 17. 11. Repsol Honda 17.