Vítězem Moto2 Garcia před Ogurou a Lopezem, 12. Salač

Nepříliš záživný závod prostřední objemové kubatury Moto2 vyhrál Sergio Garcia před skvělým závěrem se prezentujícím Ai Ogurou a Aronem Lopezem. Byl to hattrick jezdců s motocykly Boscoscuro a vítězný double týmu MT Helmets.

Lídr šampionátu Joe Roberts a Somkiat Chantra dokompletovali Top-5. Polesetter Aron Canet byl v cíli odmávnuta jako šestý. Čech Filip Salač dojel 12. a to znamenalo pro českého jezdce čtyři důležité mistrovské body.

Nešťastná kolize s jiným jezdcem po kvalifikaci poškodila Filipovo pravé zápěstí a poranila kloub. Ale po ranní kontrole fyzické kondice byl pro závod uschopněn v dobrém stavu.

Český jezdec začal závod z P9. a 22letý jezdec zajel stabilní závod a obsadil nakonec 12. místo, ačkoliv v závěrečných kolech cítil nesnesitelnou bolest ze zápěstí, přesto český jezdec hrdinně udržel vysoké tempo a získal 4 důležité body za 12. místo: „Byl to velmi těžký závod. Už v zaváděcím kole v posledních zatáčkách jsem hodně trpěl. Měl jsem dobrý start do závodu, ale pak ve druhé části jsem měl problémy s paží. Jsem šťastný. Posledních pět kol jsem byl blízko k zajetí do boxu, protože bolest, kterou jsem cítil, byla katastrofa. Ale jsem rád, že jsem mohl v závodě startovat. Chci moc poděkovat lékařům a také týmu za opravu motorky po včerejší havárii. Pořád mi věřili a na konci jsme získali čtyři body, což je mnohem lepší než nula! Je čas na krátký odpočinek, ale naše oči už hledí na další!“

22. Sasaki, Kalex, + 38,968

Stav MS po 4 z 21 závodů: 1. Garcia, 89 bodů. 2. Roberts 82. 3. Aldeguer 63, 4. Ogura 63. 5. Lopez 54. 6. Canet 48. 7. Gonzalez 46. 8. Arenas 38. 9. Alcoba 30. 10. Ramirez 29. 11. Vietti 29. 12. Chantra, 28. 13. Arbolino 26. 14. Baltus, 23. 15. Foggia 10. 16. Guevara 10. 17. Salac 10. 18. Van den Goorbergh 6. 19. Agius, 5. , 20. Binder, 3. 21. Öncü, 3. 22. Bendsneyder 2. 23. Moreira 2. 24. Ferrari 1.

Stav MS konstruktérů: 1. Boscoscuro, 113 bodů. 2. Kalex 98.