Vítězem mistr světa Bagnaia, za ním byly odmávnuty dvě KTM

Pecco Bagnaia předvedl v Jerezu fantastický výkon, nejenže vyhrál, ale získal nazpět i vedení v šampionátu. Nechal tak zapomenout na své dva pády v Argentině a v Texasu a odpověděl tak nejlepším způsobem všem svým kritikům.

Po dvou pádech v hlavních závodech na okruzích Termas de Río Hondo a v Austinu si hodně fanoušků vzpomenulo na první část loňské sezóny. Obhájce titulu mistra světa sice několikrát prohlásil, že se to absolutně nedá srovnávat, ale přesto na něho vzrůstal nepříjemný tlak médií ! (vloni byl tovární pilot Ducati a pozdější mistr světa po 4 odjetých závodech až na 12. místě se ziskem pouhých 23 bodů.)

Po turbulentním sobotním závodě Tissot-Sprint se situace souboje KTM versus Bagnaia opakovala i v hlavním závodě při Grand Prix Španělska na okruhu Circuito de Jerez.

V sobotu si stupně vítězů vybojovali oba piloti Red Bull KTM Brad Binder a Jack Miller, ovšem Francesco «Pecco» Bagnaia si druhým místem po dvou předchozích pádech v Austinu a na Termas de Rio Hondo natankoval nazpět hodně vlastní sebedůvěry a po tvrdém souboji až do poslední zatáčky dokázal zopakovat loňské vítězství. Tím ale získal tovární pilot Ducati nazpět vedení v šampionátu, když jeho kamarád z VR46 Marco Bezzecchi havaroval.

Stejně jako v sobotu při Sprintu, byly i v neděli v Jerezu nutné k hlavnímu závodu dva starty: Po prvním startu totiž kolidovali hned v T2 Fabio Quartararo a Miguel Oliveira, přičemž Oliveira si při (nezaviněném) crashi vykloubil levé rameno. A tovární pilot Yamahy Quartararo (nezranil se) dostal jako trest absolvovat po novém startu Long-Lap-Penalty.

Mimochodem: Při opakovaném startu havaroval hned v 1. kole vítěz z Austinu Alex Rins a rovněž jeho značkový kolega Joan Mir.

V dramatickém souboji musel Bagnaia po kolizi se svým bývalým týmovým kolegou Jackem Millerem v T6 přepustit jednu pozici právě jemu.

Závodní šéf Ducati Gigi Dall’Igna prohlásil po závodě, že po souboji s Bradem Binderem, jsme viděli od Pecca jeho dosud nejlepší závod!

Po dlouhé době se prosadil v MotoGP i jezdec s wild card: Lokalmatador Dani Pedrosa (KTM) obsadil v cíli dnešního závodu «premier class» skvělé sedmé místo!