Vítězem Foggia, Salač crash

Vítězem Moto3 se v úvodním závodě Grand Prix Aragónu stal na okruhu MotorLand Aragón Dennis Foggia, toho dnes na stupních vítězů doplnili ještě týmoví kolegové Deniz Öncü a Ayumu Sasaki.

Lídr šampionátu Pedro Acosta vlastní chybou havaroval v posledních kolech a sundal i Artigase - jezdili na 5. - 6. místě, takže Sergio Garcia mohl snížit jeho náskok na čele šampionátu. Ovšem v posledním kole havaroval i Garcia.

Smůlu měl třetí v celkovém pořadí Romano Fenati, když se musel vyhnout Rodrigovi (spadl těsně před ním) a na velké body tentokrát nedosáhl - byl odmávnut na P14..

Náš Filip Salač neodstartoval nejlépe a propadl se po highsideru hned na začátku závodu až na P19. Pak ale jel jediný Čech ve startovním poli opravdu skvěle a během následujících několika okamžiků se probojoval dokonce až na hranu Top-6, bohužel ale ve 3. kole v T17 havaroval a španělský závod se tak pro něho předčasně skončil.

„Měl jsem dobrý start, zvolil jsem pro první zatáčku venkovní stopu, ale všichni byli dlouzí, takže jsem vyjel na ty zelené patníky, které kloužou. Měl jsem velký highsider, nechápu, jak jsem to ustál. Byl jsem úplně mimo motorku a dokázal se vrátit do sedla. Propadl jsem se na nějaké osmnácté místo. Během dvou kol jsem se propracoval dopředu na šesté místo, ale bohužel jsem pak přehnal jedny brzdy a zavřel se mi předek. Upadl jsem a závod nedokončil. Strašně mě to mrzí, protože dneska byla motorka připravená na pódium, a i já jsem byl rychlý. Kdykoliv jsem někoho dojel, byl jsem schopen ho okamžitě předjet a bylo jedno, jestli venkem, nebo vnitřkem. Chtěl bych se všem omluvit, hlavně týmu, který dobře pracoval, také všem partnerům. Už se těším na Misano a věřím, že tam budeme silní,“ zhodnotil třináctý závod sezóny Filip Salač.