Vítězem dramatu MotoGP se nakonec stal Jorge Martin

Královská kubatura nabídla neuvěřitelný závod až do odmávnutí šachovnicovým praporkem a 25 bodů pro Jorge Martina, 20 bodů nakonec rozhodnutím jury získal Pecco Bagnaia a stupně vítězů dokompletoval Brad Binder.

Boj o titul mistra světa v «premier class» měl dnes další kapitolu a hlavními postavami dnešního klání byli jezdec Pramac-Ducati Jorge Martin, tovární pilot KTM Brad Binder a úřadující mistr světa a lídr šampionátu Pecco Bagnaia.

Z Pole-Position startující Jorge Martin vyhrál v sobotu v Buriramu pátý Sprint v řadě a po totálním výpadku v posledním kole v Austrálii chtěl vyhrát v Thajsku i hlavní závod. Od startu v závodě na 26 kol vedl a jel velmi takticky. Teprve ve 20. kole poprvé zaútočil tovární pilot KTM Brad Binder a souboj trval až do odmávnutí šachovnicovým cílovým praporkem.

Pecco Bagnaia byl po turbulentní startovní fázi rovněž úplně vpředu, ale nešel do žádného útoku. Jelikož Binder v posledním kole přejel «track limit», tak se lídr šampionátu posunul na 2. místo v cíli a v šampionátu vede o 13 bodů před značkovým kolegů a velkým rivalem Martinem.

Čtvrtým v cíli byl klasifikován Marco Bezzecchi, Top-5 doplnil Aleix Espargaro, který do závodu odstartoval z první řady.

Protože se ale Aleix Espargaro už podruhé provinil nižším tlakem v pneumatikách, než je povoleno, tak byl potrestán časovým trestem 3 sekundy a posléze klasifikován v cíli jako 8.! Nižší tlak měli v pneumatikách také Jorge Martin, Marc Márquez a Pol Espargaró, ale provinil se tak poprvé a tak dostali pouze napomenutí.

18. Pol Espargaró, KTM, + 21,435

Stav šampionátu MS-MotoGP jezdců po 33 z 39 závodů: 1. Bagnaia, 389 bodů. 2. Martin 376. 3. Bezzecchi 310. 4. Binder 249. 5. Aleix Espargaró 198. 6. Zarco 194. 7. Viñales 170. 8. Marini 164. 9. Quartararo 145. 10. Miller 144. 11. Alex Márquez 117. 12. Di Giannantonio 93. 13. Morbidelli 84. 14. Marc Márquez 81. 15. Oliveira 76. 16. Augusto Fernández 67. 17. Rins 54. 18. Nakagami 52. 19. Bastianini 45. 20. Raúl Fernández 40. 21. Pedrosa 32. 22. Mir 24. 23. Pol Espargaró 12. 24. Savadori 9. 25. Folger 9. 26. Bradl 8. 27. Pirro 5. 28. Petrucci 5. 29. Crutchlow 3.

Stav MS konstruktérů: 1. Ducati, 589 bodů (mistr světa). 2. KTM 321. 3. Aprilia 287. 4. Honda 166. 5. Yamaha 165.

Stav MS týmů: 1. Prima Pramac Racing, 570 bodů. 2. Mooney VR46 Racing 474. 3. Ducati Lenovo Team 444. 4. Red Bull KTM Factory Racing 393. 5. Aprilia Racing 368. 6. Monster Energy Yamaha 229. 7. Gresini Racing 210. 8. CryptoDATA RNF 120. 9. LCR Honda 112. 10. Repsol Honda 105. 11. GASGAS Factory Racing Tech3, 88.