Vítěz z Misana Dani Pedrosa lídrem v Aragónu

Na okruhu Motorland Aragon se dnes konaly první dva tréninky na nedělní závod Gran Premio Movistar de Aragón na okruhu MotorLand Aragon. A domácí Španělé s motocykly Honda hráli dnes hlavní roli.

Časem 1:48,429 min byl dnes odpoledne nejrychlejším vítěz z minulé Grand Prix v Misanu Dani Pedrosa. Marc Márquez skončil o pouhých 0,065 sec za svým týmovým kolegou.

Pro porovnání: Loňské Pole mělo hodnotu 1:46,635 min.

Následovali Cal Crutchlow (Honda) +0,081 sec, Valentino Rossi (Yamaha) +0,240 sec, Pol Espargaró (Yamaha) +0,320 sec, Maverick Vinales (Suzuki) +0,457 sec, Jorge Lorenzo (Yamaha) +0,485 sec. Nejlepším pilotem Ducati byl Héctor Barberá s GP14.2 na P8, teprve za ním pak Danilo Petrucci s GP15 a tovární pilot Andrea Dovizioso.

Náhradník za Jacka Millera americký ex-mistr světa Nicky Hayden - aktuálně jezdec WorldSBK - obsadil poslední místo, místo Iannoneho na poslední chvíli zaskakující Michele Pirro získal zatím P15, přičemž jen připomínám, že přímý postup do QP2 si vybojuje Top-10 nejrychlejších pilotů z FP1-FP3.

Zatímco dopoledne spadl pouze Tito Rabat, tak odpoledne bylo postižených daleko více: Nejdříve havarovali v T2 postupně Pol a Aleix Espargarové, později na stejném místě tratě i Eugene Laverty.