Reklama

Viňales a Bastianini s KTM

S velkolepým dvojitým úderem se dnes prezentoval Pierer Mobility AG na rok 2025, kdy bude spoléhat na oranžovou nadvládu a přináší na motocykly MotoGP RC16 dva piloty velkého kalibru, Eneu Bastianiniho a Mavericka Vinalese.

Deset dní poté, co Aprilia velmi rychle oznámila podpis lídra mistrovství světa Jorgeho Martina a osm dní po velké dohodě Márquez-Ducati-Corse, KTM odpaluje dvě velké rakety současně. Zatímco spojení s továrním jezdcem Ducati Eneou Bastianinim oznámil Bastianiniho manažer Carlo Pernat bezprostředně po GP Mugella, dohoda s Maverickem Vinalesem se dá označit za obrovskou senzaci.

Oznámení zveřejněné dnes, ve čtvrtek, potvrzuje víceleté smlouvy s plným statusem továrního jezdce pro oba jezdce s podpisy Bastianiniho a Vinalese.

Zatímco Brad Binder a Pedro Acosta budou spolu závodit pod týmovým názvem „Red Bull KTM Factory Racing“, Vinales a Bastianini vyjedou na závodní trať pod jménem „Red Bull KTM Tech3“ s identickými RC16 minimálně pro roky 2025 a 2026.

Enea Bastianini, který v roce 2024 navzdory trvale dobrým výsledkům propadne startovním roštem Ducati Corse a musí uvolnit své místo pro „MM93“, je ve svých 26 letech na vrcholu. Ital, který začal svou kariéru v Red Bull Rookies, jezdil po celou svou kariéru v MotoGP výhradně s Ducati. Pokud jde o znalosti o Ducati-Desmosedici, „La Bestia“ by měla být přinejmenším na stejné úrovni jako odcházející Jack Miller.

Maverick Vinales přináší zkušenosti se třemi výrobci a ještě delší výčet úspěchů. KTM pro Španěla představuje čtvrtou značku jeho kariéry v MotoGP a zároveň návrat ke kořenům. Před jedenácti lety vyhrál Vinales svůj první titul mistra světa, který byl zároveň druhým titulem KTM na silnici, na stroji Moto3 z Rakouska. Není žádným tajemstvím, že Vinales má velmi dobrý osobní vztah se sportovním ředitelem KTM Pit Beirerem. Díky tomuto silnému spojení je další senzační přestup perfektní.

Pierer Mobility AG přitom současně realizuje důležité strategické rozhodnutí. Značka GASGAS již nebude po skončení sezóny 2024 v paddocku MotoGP komunikována. Struktura Tech3 majitele Hervé Poncharala se objeví se zcela novým párem jezdců ve stejných barvách jako tovární tým. Jako hlavní sponzor bude Red Bull i nadále projevovat loajalitu v příštích několika letech.

Pit Beirer, ředitel KTM Motorsport: „Jsme velmi rádi, že jsme mohli zapojit Eneu i Mavericka do našeho projektu MotoGP a poskytnout jim plnou tovární podporu, aby pokračovali v plnění svých cílů a dosahovali maximálního výkonu. Je jasné, že mluvíme o dvou nejrychlejších jezdcích na světě a je poctou, že důvěřují nám a prvotřídní struktuře, kterou jsme společně s Red Bull KTM Tech3 vytvořili.„

Beirer dodává: „Štítek týmu pro rok 2025 mluví za vše: je čas znovu posílit jméno KTM a nemohli jsme vymyslet lepší způsob, jak vytvořit tento druh hodnoty pro společnost, než Enea a Maverick v Red Bullu. Po zbytek roku 2024 je důležité pokračovat s vervou. Ale už teď se těšíme na tento nový začátek v příštím roce.“

Manažer týmu Tech3 Nicolas Goyon je také nadšený: „Jsme rádi, že Enea a Maverick budou příští rok s námi a že přecházíme zpět na KTM. Nemůžeme zapomenout, že naše první vítězství v MotoGP jsme dosáhli v oranžových barvách. Nemůžeme skrývat naši hrdost, že se tito dva talentovaní jezdci rozhodli jezdit na našich motocyklech. Ukazuje to, že jsme na správné cestě. Rádi bychom poděkovali společnosti Pierer Mobility AG za dobrou podporu. Naše spolupráce dosáhla v letošním roce nejvyšší úrovně a jsem si jist, že v budoucnu ještě poroste. Také bychom rádi poděkovali Red Bullu za jejich závazek vůči nám.“

Australan Jack Miller a Španěl Augusto Fernandez, kteří každý jezdí svou druhou sezónu na KTM RC16, si musí pro rok 2025 hledat nového zaměstnavatele.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama