Ve Valencii skončil šampionát JuniorGP

Na okruhu Ricardo Tormo se dnes závěrečnými závody skončil letošní šampionát CEV-Repsol, od letošní sezóny nazývaný jako «JuniorGP». Letošními šampiony se stali Guido Pini (ETC), Jose Rueda (Moto3) a Lukas Tulovic (Moto2).

Posledním letošním vítězem ETC se stal Ir Casey O'Gorman, druhý skončil celkový vítěz Ital Guido Pini (14 let) a stupně vítězů doplnil Joel Esteban.

V šampionátu ETC je pak po 11 objetých závodech následující pořadí: 1. Guido Pini (I), 165 bodů; 2. Joel Esteban (E), 158; 3. Casey O'Gorman (IRL), 130; 4. Maximo Martinez (E), 129; 5. Brian Uriarte (E), 107; 6. Dodo Boggio (I), 96.

Finále šampionátu «JuniorGP» kubatury Moto3 nabídlo dnes dva napínavé závody a také dva nové vítěze: Davida Salvadora a Davida Almanse. Šampionem se už předminulý závodní víkend v Misanu stal Jose Rueda.

JuniorGP, Moto3, Valencia, Race 1:

1. David Salvador, Husqvarna, 18 kol za 30:15,807 min 2. Collin Veijer, KTM, + 0,002 sec

10. Arbi Aditama, Honda, + 10,642

Stav JuniorGP - Moto3: 1. Rueda 238 bodů. 2. Salvador 162. 3. Farioli 149. 4. Azman 117. 5. Piqueras 105. 6. Vierer 93. 7. Alonso 86. 8. Almansa 85. 9. Buasri 85. 10. Cruces 80.

V nejsilnější kubatuře JuniorGP - v Moto2 - slavil dnes vítězství Němec Lukas Tulovic a v 11. závodě sezóny slavil už své 7. vítězství. Tulovic, který svůj letošní titul získal už před 3 týdny v Aragónu, pojede v následující sezóně mistrovství světa Moto2 za tým Liqui Moly Husqvarna Factory Racing. Jeho týmovým kolegou 2023 bude z MotoGP přicházející Darryn Binder.

10. Piotr Biesiekirski, Kalex, + 14,885
19. Filip Řeháček, Yamaha, +1:22.792 (8. v kubatuře STK600)

Stav ME-Moto2: 1. Tulovic 255 bodů. 2. Agius 182. 3. Escrig 160. 4. Toledo 125. 5. Cardelús 114. 6. Ruiz 97. 7. Garcia 80. 8. Rato 79....Filip Řeháček v STK 600 skončil celkově 16.