V Kataru na čele dvě Ducati - Pramac

O titul bojující Jorge Martin vedl časovou tabulku tréninku MotoGP na závodní víkend Grand Prix Kataru 2023; časy na úplně novém povrchu tratě «Lusail International Circuit» v Doha byly ale relativně pomalé.

V noci na pátek se přes Doha přehnala bouřka, ovšem před prvním tréninkem v 15.45 hodin místního času (13.45 Uhr SEČ) už byla trať úplně suchá a teplota vzduchu měřila 27 stupňů, asfalt pak měl 36 stupňů.

Závody samotné a to jak hlavní nedělní, tak i sobotní sprint se pojedou ve 20 hodin SEČ, tedy v 18 hod. místního času.

Hned po třech objetých kolech havaroval v T14 Aleix Espargaró a pokračoval tak ve své sérii ze Sepangu (5 crashů během víkendu), za ním měl crash jako druhý Alex Márquez a to v T4.

Časovou tabulku uzavírali čtyři jezdci s motocykly Honda!, když nejrychlejším z nich byl Joan Mir. V samém konci havaroval ještě pilot GASGAS Tech3 Augusto Fernández.