Reklama

V Aragónu zradila Vostatka technika

23. a 24. července 2021 se přesunul šampionát CEV Repsol na okruh MotorLand Aragón. Ondřej Vostatek kvůli technickým problémům do bojů o pódium ve své kategorii STK 600 v prvním závodě nezasáhl a dokončil závod na 7. místě. Po zrušeném druhém závodě, ale stále si drží druhou pozici celkově.

Během celého víkendu i tréninků panovalo na trati v Aragónu extrémně teplé počasí a rtuť teploměru se šplhala přes čtyřicet stupňů. Ondřej s týmem řešil nastavení motorové brzdy a potýkal se také s nedostatečným zrychlením motocyklu.

V kvalifikaci Ondřej bojoval o druhé místo, které mu v závěru nakonec uteklo o šest tisícin. Ve druhé kvalifikaci se díky horkému počasí už nikdo nezlepšil a náš jezdec v posledním kole havaroval. Naštěstí zůstal nezraněn a mohl nastoupit do závodu.

V nedělním warm upu zajel druhý nejlepší čas ve své kategorii. V prvním závodě se po startu ze třetí pozice Ondřej propadl o jedno místo dozadu na čtvrtou pozici. Po té začaly problémy s přední brzdou, která postupně přestala fungovat. Ve třetím kole v poslední zatáčce přestala fungovat úplně a Ondřej nedokázal zatočit a vyjel mimo trať. Podařilo se mu motocykl zbrzdit a vrátil se zpět na trať. Nabral však 20 vteřinovou ztrátu. Přesto se Ondřej snažil závod dokončit. To se mu podařilo a v cíli si připsal body za sedmé místo. V průběžném pořadí šampionátu tak stále zůstává na druhém místě.

Do druhého závodu se týmu podařilo závadu na motocyklu odstranit a Ondřej byl připraven nastoupit na start. Druhý závod a celý program dne byl ale nakonec zrušen po tragické nehodě v kategorii European Talent Cup. Další závody FIM CEV Repsol se pojedou 22. srpna na trati v Jerezu, která patří mezi Ondrovy oblíbené a kde se pokusí vrátit do bojů o pódium.

Ondřej Vostatek na závěr dodal: „Tento víkend byl bohužel poznamenán velkou tragédií a vše ostatní jde v tento moment stranou. Všechny to mimořádně zasáhlo a těžko se hledají nějaká slova. Jsme všichni myšlenkami s rodinou Huga Millána a je nám to nesmírně líto. Hodně sil a upřímnou soustrast rodině.“Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama