Reklama

Účast Joana Lascorze je hodně drahá...!

Mnohonásobní mistři světa Marc Marquez a Jonathan Rea pomáhají tomu, aby měl Joan Lascorz při své první účasti na Dakar optimální podmínky. Ale stále je ještě potřebná finanční pomoc.

Až do svého úrazu v Imola 2012 při pozávodních testech byl Joan Lascorz jedním z největších talentů mezi nastupující generaci pilotů v MS-Superbike, bohužel od následujícího crashe sedí v pojízdném křesle. S motoristickým sportem je ale Španěl i nadále úzce spjat. Od roku 2014 závodí s vozidlem Side-by-Side nazývaným jako ‹Buggy› a vyhrál třeba španělské TT-Rallye-mistrovství 2016 proti úplně zdravým konkurentům.

To je samo o sobě pozoruhodné, protože Lascorz trpí kvadruplegií. Jedná se o formu paraplegie, která postihuje nejen nohy, ale i paže. Lascorz nemůže uchopit volant prsty a potřebuje upínací zařízení pro ruce na volantu. Řazení a brzdění se také provádí ručně.

Na Rallye Dakar 2022, která startuje 1. ledna, bude Lascorz prvním jezdcem s takovým handicapem, který se této nejtěžší rallye světa zúčastní. Crowdfunding by měl Lascorzovi pomoci být konkurenceschopný. Potřebuje širokou podporu, počínaje osobním asistentem, speciálně vyškoleným osteopatem, upraveným mobilním ubytováním atd. Celkové náklady na účast na Dakaru jsou 250 000 eur!

Většinu z toho nese skupina příznivců, která zahrnuje jeho rodinu a přátele, stejně jako prominentní motocykloví závodníci, jako jsou mnohonásobní mistři světa MotoGP a Superbike Marc Marquez a Jonathan Rea, stejně jako Pol Espargaro, Ana Carrasco, Alex Lowes a Pedro Acosta.

Akce Crowdfunding byla zahájena s cílem získat 60.000 eur, v současné době je to 16,844 Euro (stav ze dne 23. prosince). Ti, kteří se Crowdfundingu zúčastní, si mohou mimo jiné nechat zvěčnit své jméno na Španělově bugině – a to i po startu rally! Crowdfunding poběží do 8. ledna 2022.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama