Reklama

Trest pro Aleixe Espargara

Po nesportovních scénách ve skutečně bezvýznamné FP2 mezi Aleixem Espargaró a Franco Morbidellim byl tovární jezdec Aprilie potrestán za to, že udeřil rukou do helmy svého soupeře z MotoGP.

Aleix Espargaró a Franco Morbidelli si v sobotu odpoledne v FP2 GP Kataru překáželi v cestě, což vyústilo v nepříjemnou hádku, ve které se zmocnily emoce zejména u 34letého Španěla: tovární jezdec Aprilie narazil do helmy jezdce Yamahy.

Komisaři FIM MotoGP incident vyšetřili a vydali tuto zprávu: „Agresivní chování“ poškodilo zájmy sportu, a proto bylo donucovacími orgány považováno za porušení článku 3.3.2.2 předpisů mistrovství světa FIM Grand Prix.

Aleix Espargaró byl proto pokutován částkou 10 000 eur a bude také posunut o šest míst zpět na startovním roštu v hlavním závodě GP.

Další penalizace na startovním roštu postihla Ikera Lecuonu: Protože v Q1 překážel Eneovi Bastianinimu, bude Rinsův náhradník v neděli posunut o tři místa, a proto se posune na konec startovního roštu.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama