Tourist Trophy2019: Vítězný hattrick Petera Hickmana

Vítězstvím v závodě Superstock se Peter Hickman postaral o hattrick na Tourist Trophy 2019. Za Deanem Harrisonem získal David Johnson své první umístění v Top-3 na Tourist Trophy.

Po tréninku bylo celkem jasné, že o vítězství bude v závodě, zkráceném ze 4 na 3 kola, kvarteto Dean Harrison (BMW), Peter Hickman (Kawasaki), James Hillier (Kawasaki) a Michael Dunlop (BMW).

Už od začátku na prvním mezičase potvrdil Hickman, že jde do závodu s jediným cílem, vyhrát ho. Na Glen Helen měl náskok 1,6 sekundy na Harrisona, Hillier a Dunlop ztráceli 3 sekundy.

Ve vlásence Ramsey sice ještě v závodě opticky vedl z P1 startující lokalmatador Conor Cummins (Honda), ale Harrison už jel těsně za ním. Ovšem časově byl na čele Hickman, Harrison ztrácel 4 sekundy, třetí Dunlop potom 8,711 sekundy.

S 9 sekundami náskoku přijel k tankování Hickman před Harrisonem, ovšem při tankování ztratil 2,5 sekundy. Protože ale Hillier dostal penalizaci 30 sekund za překročení maximální rychlosti v boxové uličce, tak byl Dunlop neohrožovaně třetí.

Po druhém kole byly už karty rozdány a jezdci zaujali své pozice. Hickman vedl před Harrisonem a Dunlopem. Za nimi jeli David Johnson (Honda), Cummins, Michael Rutter (Honda), Gary Johnson (Kawasaki), Davey Todd (Penz13-BMW), Jamie Coward (Yamaha) a Brian McCormack (BMW).

Harrison se zřejmě spokojil s další porážkou od Hickmana, který spěchal ke svému pátému vítězství na TT. Dunlop ztratil třetí místo ve prospěch Davida Johnsona, který se na něho dostal během úseku Ballaugh Bridge.

Zatímco boj o vítězství byl rozhodnut ve prospěch Hickmana, tak o poslední volné místo na stupních vítězů se tvrdě bojovalo. Nakonec ho získal tovární pilot Hondy Johnson o pouhých 208/1000 sekundy, zatímco Dunlop na BMW obsadil místo čtvrté. Pro Australana Johnsona to znamenalo jeho první pódium při TT vůbec.