Testy WSBK v Jerezu

Konečně v pátek odpoledne mohli piloti šampionátu MS-Superbike na okruhu «Circuito de Jerez» smysluplně testovat. Nejrychlejším byl Jonathan Rea (Kawasaki), Scott Redding (BMW) byl pouze nepatrně pomalejší. A comeback slavil Tom Sykes.

Čtvrte a pátek dopoledne nebylo na ježdění ani pomyšlení, odpoledne se ale dal trať okruhu Jerez de la Frontera použít bez problémů. Kromě jezdců ze šampionátu WorldSBK jezdil také Sam Lowes se stockovým motocyklem Yamaha R1 místo obligátního stroje Moto2.

První kola absolvoval navrátilec do šampionátu Tom Sykes. Mistr světa z roku 2013 měl k dispozici motocykl Kawasaki z týmu Puccettiho.

Nejrychlejším byl Jonathan Rea časem 1:39,911 min a jako jediný se tak dostal pod hranici 1:40 min, pouze o 0, sec. byl pomalejší Scott Redding s novým motocyklem BMW M1000RR, který byl také nejpilnějším jezdcem na trati s 91 odjetými koly.