Reklama

Sito Pons končí v paddocku Grand Prix

Sito Pons ve Spielbergu potvrdil exkluzivní zprávu, která se objevila během GP Silverstone (4. až 6. srpna), že po této sezóně uzavře svůj úspěšný tým Moto2. Převezme ho šéf týmu MT MSI Moto3 Teo Martin.

Majitel týmu Sito Pons (63) tehdy naznačil, že nebude pokračovat se svým závodním týmem (2023 s jezdci Arónem Canetem a Sergio Garciou), pokud do konce srpna nebude mít jistý poloviční rozpočet, aby zajistil sezónu 2024. Na takový sportovní podnik potřebuje manažer asi 2,5 až 3 miliony eur ročně.

Nyní je to jasné: Pons prodává svůj kompletní tým Pons Racing týmu MT Helmets-MSI, který závodí v mistrovství světa Moto3 s Diogem Moreirou a Malajsijcem Azmanem Syarifuddinem a chce přivést Moreiru do mistrovství světa Moto2.

Majitelka týmu Superbike Midori Moriwaki se také chce vrátit do Moto2 a zajímala se o Ponsovy pozice na startovním roštu.

Teo Martin je vlastníkem se dvěma partnery nového týmu MT Helmets MSI, který si v paddocku Grand Prix rychle získal solidní reputaci. Pons Racing UK Ltd. tak bude pokračovat pod novým názvem.

Startovní místa na roštu ale patří Dorně, výběrová komise je rok od roku potvrzuje nebo pronajímá jiným zájemcům. A pokud dojde ke shodě o změně vlastníka, že nový tým má dostatečný rozpočet, silné jezdce a nadějné vyhlídky, je taková změna vlastníka většinou schválena bez větších okolků.

A protože Sito Pons, jako jezdec mistr světa třídy 250 ccm v letech 1988 a 1989 na Hondě NSR250, byl součástí paddocku GP již 40 let a dokonce před Hervé Poncharalem řadu let působil jako prezident týmové asociace IRTA, předání proběhnou bez problémů.

Aktuálně čtvrtý jezdec MS-Moto2 Arón Canet, 2020 vícemistr světa na KTM v týmu Petera Öttla, odchází k týmu Fantic. A zda loňský vicemistr světa Moto3 a letošní Rookie Sergio Garcia (na P8 při GP Rakouska) bude mít místo v MT Helmets MSI, není zatím jasné.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama