Šampionát BSB spěchá do finiše

Po závodě na Donington Parku dělí první čtveřici jezdců pouhých 21 bodů. Předposlední zastávkou šampionátu British Superbikes 2021 byl vlastně boj o přežití, neboť počasí jezdcům rozhodně nepřálo.

Po Donington Parku se situace na špici tabulky BSB hodně zdramatizovala, Tarran Mackenzie ale zůstal na špici. Zatímco Jason O’Halloran velkou část sezóny vedl tabulku šampionátu, tak nyní je to jeho týmový kolega.

Při proměnlivém počasí si Gino Rea (Suzuki) nejen vyjel Pole-Position, ale tento specialista na mokro vyhrál i první jízdu. Za ním byli klasifikováni Kyle Ryde (BMW) a Christian Iddon, což znamenalo v šampionátu zisk několika bodů, neboť O’Halloran a Mackenzie byli klasifikováni až na P5 a P7. Peter Hickman (BMW), Josh Brookes (Ducati) a Glenn Irwin (Honda) závod nedokončili.

Se stejným počtem bodů nastoupili do závodní neděle Mackenzie a O’Halloran, ovšem Australan byl v obou nedělních závodech za těžkých podmínek klasifikován na P8, resp. P9.

Mackenzie vyhrál druhý závod, ačkoliv do něho vyjel až z 5. řady. Stupně vítězů doplnili Danny Buchan a Christian Iddon.

V nedělním odpoledním závodě získal Iddon další pódiové umístění, zatímco Mackenzie tentokrát neuviděl šachovnicový praporek kvůli defektu. Závod opět vyhrál Gino Rea, za ním byli odmávnuti Iddon, Lee Jackson a Tommy Bridewell (Ducati).

V šampionátu vede po 30 odjetých závodech (z 33 celkem) Tarran Mackenzie o 10 bodů před svým týmovým kolegou Jasonem O’Halloranem. Jezdci s motocykly Ducati Christian Iddon a Tommy Bridewell kompletují Top-4, Danny Buchan a Peter Hickman následují na P5 a P6, tabulku uzavírají Josh Brookes a Glenn Irwin.

Finále se koná ve dnech 15. až 17. října v Brands Hatch.