Salač získal v Sepangu 2 body

Dnešní sedmnáctikolový závod kategorie Moto2 začal poměrně dramatickým pádem Manuela Gonzaleze. Jezdec i motocykl zůstali ve stopě, kolizi se naštěstí celé startovní pole stačilo vyhnout, mnozí však za cenu ztráty několika pozic.

Také Filip Salač musel svůj Kalex narovnat a závod rozjížděl až z 26. místa. Šachovnicovou vlajku protnul nakonec na 14. pozici a připsal si další dva mistrovské body.

Malajská velká cena kategorie Moto2 odstartovala za velkého vedra a vysoké vzdušné vlhkosti. V průběhu závodu došlo k několika pádům a startovní pole se roztrhalo na několik skupin. Filip Salač postupoval k bodovým pozicím, v šestém kole byl už na patnácté příčce. V závěru závodu se po chybě Lopeze posunul na konečné 14. místo.

„Start se mi celkem podařil, bohužel hned mezi první a druhou zatáčkou spadl Gonzalez a musel jsem se vyhýbat venkovní stopou. Jezdci, kteří byli na vnitřku, toho využili a předjeli mě. Při nájezdu do čtvrté zatáčky jsem byl skoro poslední. Pak to byla trochu stíhací jízda. Když mě předjel Arbolino, zkoušel jsem se ho držet, ale neměl jsem úplně nejlepší pocit z motorky a ke konci závodu se opět přihlásil arm pump. Pak už jsem se snažil hlavně dojet. Spokojený pochopitelně nejsem, ale dva body jsou lepší, než výsledky z minulých třech závodů. To nejhorší snad máme za sebou, už se těším na Katar a Valencii, kde to mám rád. Díky všem za podporu,“ zhodnotil dnešní den v Malajsii Filip Salač #12.

Závod kategorie Moto2 vyhrál po perfektním výkonu Fermín Aldequer, druhý dojel Pedro Acosta, který se může už dva závody před koncem šampionátu radovat z titulu mistra světa. Třetí místo a první bednu v Moto2 vybojoval Marcos Ramirez.

22. López, Boscoscuro, + 58,554

Stav MS-Moto2 jezdců po 18 ze 20 závodů: 1. Acosta, 320,5 bodů (mistr světa). 2. Arbolino 243,5. 3. Dixon 183. 4. Aldeguer 162. 5. Canet 159. 6. Chantra 153,5. 7. Lopez 127. 8. Gonzalez 122,5. 9. Ogura 119,5. 10. Salac 110. 11. Vietti 106. 12. Lowes 91. 13. Garcia 84. 14. Roberts 80,5. 15. Arenas 79. 16. Baltus 53. 17. Ramirez 49. 18. J. Alcoba 46,5. 19. D. Binder 32. 20. Bendsneyder 30. 21. Foggia 28. 22. Guevara 20. 23. Van den Goorbergh 17. 24. Tulovic 12. 25. Pasini 11. 26. Hada 4,5. 27. Escrig 3. 28. Skinner 2. 29. Kelly 1.

MS konstruktérů: 1. Kalex, 422,5 bodů (mistr světa). 2. Boscoscuro 236. 3. Forward 4.

MS týmů: 1. Red Bull KTM Ajo 399,5 bodů. 2. Elf Marc VDS Racing 334,5. 3. Beta Tools SpeedUp 289. 4. Idemitsu Honda Team Asia 273. 5. Pons Wegow Los40, 243. 6. Inde GASGAS Aspar 203. 7. QJMOTOR Gresini Moto2, 156,5. 8. Correos Prepago Yamaha VR46 Master Camp 122,5. 9. Italtrans Racing 108,5. 10. Fantic Racing 106. 11. Fieten Oli Racing GP 70. 12. Onlyfans American Racing Team 51. 13. Liqui Moly Husqvarna Intact GP Team 35. 14. Pertamina Mandalika SAG Team 34,5. 15. Forward Team 4.