Reklama

Reův nástupce je jasný

V příštích dnech bude oficiálně oznámen nástupce Jonathana Reye v továrním týmu Kawasaki. Žádné velké překvapení to ovšem není, celkem logicky jím bude minimálně v sezóně 2024 italský jezdec Axel Bassani, tedy dle aktuálního stavu šampionátu nejlepší současný volný jezdec.

Rozchod Jonathana Reye a týmu Provec, tedy továrního týmu Kawasaki, se po šesti titulech mistra světa, 104 společných vítězstvích a 214 pódiových umístěních stal doslova senzací tohoto týdne, neboť oba spojovala smlouva i na rok 2024.

Po hodně «tvrdých» letech 2022 a 2023 a tím, že továrna Kawasaki nebyla schopna postavit nový vítězný stroj Kawasaki ZX-10RR, se to ve své podstatě dalo očekávat.

Najít nástupce multušampiona nebylo vůbec jednoduché, mistr světa Alvaro Bautista je spojen s Ducati, Toprak Razgatlioglu s BMW, stejně jako Scott Redding a z MotoGP nechtěl nikdo přestoupit do šampionátu motocyklů co nejvíce podobných těm sériovým.

V pátek večer ale v hospitality Kawasaki na okruhu Magny Cours byla podepsána smlouva, když manažer Alberto Vergani a 24-letý italský soukromý jezdec Axel Bassani ve velmi dobré náladě opoustěli Kawasaki-Hospitality.

Bassani se po jedné sezóně v MS-Supersport (pouze 17. místo) odebral do šampionátu MS-Superbike a s motocyklem Ducati Panigale V4R privátního týmu Motocorsa-Ducati začal okamžitě zajíždět skvělé výsledky. Hned ve své Rookie sezóně skončil v Top-9, vloni si ještě o dvě místa polepšil. Aktuálně je v Top-5. V 97 startech získal šestkrát pódiové umístění. V 68 závodech byl odmávnut v Top-9, ve třetině startů dokonce v Top-5.

Provec je znám tím, že dokáží dát podporu mladým jezdcům a pomoci jim k výborným výkonům, stačí jen vzpomenout na Joana Lascorze nebo Lorise Baze. Bassaniho týmovým kolegou bude Alex Lowes.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama