Red Bull Rookies Cup pokračoval v Mugellu

Dalším dílem letošního Red Bull Rookies Cupu byl dvoj závod v Mugellu, kde vyhráli debutant Furusato a David Muňoz. který svým vítězstvím převzal celkové vedení v šampionátu.

V Qualifying dělilo Top-3 ve složení Marcos Uriarte, Ivan Ortolá a Daniel Holgado pouhých 0,084 sec, všichni byli ze Španělska a všichni staří 16 let.

Sobotní závod vyhrál absolutní Rookie šampionátu Taiyo Furusato (15) z Japonska. Taiyo Furusato jel v šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup vůbec poprvé a jako vítěz prvních čtyř závodů Asia Talent Cup dostal jako náhradník šanci místo zraněného Gabina Planquese.

Jako druhý byl odmávnut Diogo Moreira, ovšem 17-letý Brazilec byl kvůli jízdě mimo «track limits» v posledním kole potrestán tím, že byl ve výsledcích posunut o jedno místo dozadu, takže jako druhý byl klasifikován 15-letý David Muňoz. Daniel Holgado projel pod šachovnicovým praporkem jako šestý a udržel si tak vedení v šampionátu o 1 bod před Alonsem.

10. Ivan Ortolá, + 1,186
* posunutí o jedno místo dozadu kvůli nedodržení «track limits»

David Muňoz převzal vítězstvím ve druhém závodě celkově vedení v šampionátu Red Bull Rookies Cupu. Na startu chyběl Noah Dettwiler z důvodů respektu vůči svému tragicky zahynulému krajanovi Jasonu Dupasquierovi.

Do posledního kola bojovala o vítězství 17 členná vedoucí skupina, pak chyba překvapivého sobotního vítěze Taiyo Furusata ji rozdělila na dvě poloviny. Druhým sezonním vítězstvím se 15-letý David Muňoz dostal do čela šampionátu.

O pouhých 0,034 sec projel cílem druhý za Muňozem David Alonso, dvojnásobný vítěz letošní premiéry z Portimao, stupně vítězů dokompletoval Ivan Ortolá, pouhých 0,042 sec za vítězem.

10. Luca Lunetta, + 2,280

Red Bull Rookies Cup, stav po 6 ze 14 závodů: 1. Munoz David, 103 bodů, 2. Alonso, 100. 3. Holgado, 94. 4. Moreira, 81. 5. Ortolá, 62. 6. Millan, 52. 7. Bertelle, 50. 8. Uriate, 49.