Prvním letošním vítězem Montella, 14. Vostatek

První závod MS-Supersport 2024 na Phillip Islandu vyhrál Yari Montella s Ducati, druhý skončil Stefano Manzi s Yamahou a stupně vítězů dokompletoval Marcel Schrötter (MV Agusta). Smůlu měl Polesetter Adrian Huertas na Ducati. Vostatek bodoval.

Piloti kubatury Supersport měli svou Qualifying už v pátek, a pořadí v ní bylo Adrian Huertas (Aruba.it Ducati), Yari Montella (Barni Racing) a Marcel Schrötter - MV Agusta.

Předepsaná výměna pneumatik byl nařízena nejpozději po 10. kole kvůli agresivnímu asfaltu.

Huertas startoval kvůli technickým problémům z boxové uličky, po prvním kole ale Španěl vzdal.

Na čele se vytvořila dle očekávání trojice Montella, Schrötter a Manzi, a rychle si vyjela náskok. Po Boxenstoppu vedl Montella s náskokem šesti sekund a svůj náskok si udržoval. V cíli to bylo 6,6 sec a vyhrál tak první závod sezóny 2024.

O druhé místo bojovali až do odmávnutí Schrötter a Manzi, italský jezdec byl nakonec o 0,3 sec v cíli dříve.

Ve stíhací skupině se nacházeli Federico Caricasulo (MV Agusta), Oli Bayliss (Ducati), Bahattin Sofuoglu (MV Agusta) a oba jezdci z Wepolu Jorge Navarro a John McPhee (Triumph), v cíli klasifikováni na P7 a P8. Ondřej Vostatek bodoval, když byl odmávnut na P14.