Program závodního víkendu na okruhu Termas de Río Hondo

Z katarského Losailu se celý cirkus zvaný Paddock MotoGP přestěhoval na argentinský okruh Termas de Río Hondo, kde se jede tento víkend druhý letošní podnik MS silničních motocyklů a tím je „Gran Premio Motul de la República Argentina“.

V roce 2014 absolvovali piloti MS první GP Argentiny po dlouhé přestávce, poprvé od roku 1999. V královské kubatuře vyhrál Marc Márquez, čistě španělské pódium dokompletovali Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. V roce 2015 triumfoval Valentino Rossi s motocyklem Yamaha po tvrdém souboji s Marc Márquezem na Hondě (ten v tomto duelu havaroval), takže na stupních vítězů ještě stáli Andrea Dovizioso (Ducati) a Cal Crutchlow (Honda). V loňském roce zde vyhrál pozdější mistr světa Marc Marquez (Honda), druhý se umístil se ztrátou propastných 8 sekund Valentino Rossi (Yamaha) a stupně vítězů dokompletoval Dani Pedrosa (Honda).

Od 7. do 9. dubna se tedy koná „Gran Premio Motul de la República Argentina“ na 4,8 km dlouhém okruhu „Circuito Termas de Rio Hondo“.

Po sezonní premiéře v Kataru přijíždí do Argentiny jako lídr šampionátu MS Rookie s Yamahou Maverick Vinales. Za Španělem jsou dále Andrea Dovizioso, vicemistr světa Valentino Rossi, úřadující šampion Marc Márquez, Top-5 pak kompletuje Dani Pedrosa. Až na P11 byl odmávnut Rookie Ducati Jorge Lorenzo. Pouze 3 místa za ním skončil v Kataru jeho značkový kolega, Čech Karel Abraham.

V kubatuře Moto2 vyhrál úvodní závod favorizovaný Franco Morbidelli, jako druhý stál na stupních vítězů vice-mistr světa Thomas Lüthi a třetí skončil v Kataru Takaaki Nakagami.

Joan Mir vyhrál hodně překvapivě první závod sezóny 2017 kubatury Moto3, druhý skončil na okruhu v Losailu John McPhee a stupně vítězů doplnil Jorge Martin. Teprve na 20. místě se umístil v sezonní premiéře zkušený český jezdec Jakub Kornfeil s motocyklem Peugeot (Mahindra).