Pole-Position získal Johann Zarco

Úřadující mistr světa a lídr šampionátu Francouz Johann Zarco si vyjel v prostřední kubatuře Grand Prix, tedy v Moto2, Pole-Position do zítřejší GP Japonska na okruhu v Motegi. Spolu s ním se do první řady startovního roštu postaví Švýcar Thomas Lüthi a Ital Franco Morbidelli.

Johann Zarco zajel své nejrychlejší kolo za 1:49,961 a byl tak o pouhých 0,067 sec. rychlejší než zkušený Švýcar Thomas Lüthi. Třetí Franco Morbidelli už ztrácel 0,356 sec. Druhou řadu vytvořili Sam Lowes, Sandro Cortese a Axel Pons.

Až na P7 se umístil lokalmatador Takaaki Nakagami, Alex Marquez a Jonas Folger, zatímco Top-10 dokompletoval Mattia Pasini.

V pátek zraněný Alex Rins, který v MS ztrácí na Zarca pouhý jeden bod, skončil až na P22, takže do důležitého závodu o titul mistra světa vyjede až z 8. řady startovního roštu.