Reklama

Petrucci v Buriramu se Suzuki

31-letý Ital Danilo Petrucci se vrací do šampionátu MotoGP. V thajském Buriramu pojede jako náhradník za zraněného ex-mistra světa Joana Mira v továrním týmu Suzuki.

Španěl Joan Mir si při havárii v rakouském závodě vážně poranil pravý kotník. Havárie ho přivedla k nedobrovolnému vynechání závodu GP San Marina, pokusil se vrátit do paddocku MotoGP při GP Aragonu, ale comeback nebyl úspěšný. Nezúčastnil se tak japonského závodu, což také napovídalo, že vynechá i další závod mistrovství světa v Thajsku.

Podle uzavřených smluv s IRTA je Suzuki povinna postavit na start dalšího závodu náhradníka a tím vybraným, jak oznámil „AS“, byl právě «Petrux». Italovi bude příští rok v říjnu 32 let a nikdy nezapomněl na kubaturu MotoGP, ze které byl trochu nespravedlivě posazen za dveře. V «premier class» získal celkem dvě vítězství a osm umístění na stupních vítězů.

Danilo Petrucci (Warhorse Ducati New York-Team) dostal nabídku od týmového manažera Livia Suppa už pro Grand Prix Aragónu, ale dal přednost 100% přípravě na finále šampionátu MotoAmerica na okruhu «Barber Motorsports Park» v Alabamě proti Jake Gagnemu (Team Fresh N Lean Progressive Yamaha Racing).

V Misanu jel místo Mira Kazuki Watanabe, v Aragónu se pokoušel o comeback samotný Joan Mir, a nyní v Motegi Takuya Tsuda.

Petrucci závodil v MS-MotoGP od roku 2012 (v sezóně 2013 byl jeho týmovým kolegou na stroji Suter-BMW dokonce Lukáš Pešek) do konce sezóny 2021. V sezónách 2015 -2018 závodil čtyři roky za Pramac Ducati, dva roky potom jako týmový kolega Andrea Doviziosa v továrním týmu Ducati Corse, než přestoupil do týmu Tech3-KTM.

«Petrux» skončil v MS-MotoGP 2019 jako šestý, 2017 byl celkově osmý.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama