Perez Gonzalez skončil čtvrtý a osmý v Misanu

Český tým Accolade Smrz Racing BGR absolvoval třetí letošní závodní víkend šampionátu «malých supersportů», který se konal na okruhu «Misano World Circuit “Marco Simoncelli”».

Český tým Accolade Smrz Racing BGR má za sebou první závod třetího podniku letošní sezóny kategorie World Supersport 300, který se koná v italském Misanu tento víkend. José Luis Perez Gonzalez se kvalifikoval čtvrtý, a dojel si pro čtvrté místo také v cíli prvního závodu, pouze 0.8 vteřiny za vítězem. Závod byl přerušen ihned po startu z důvodu technické chyby při startovní procedůře. V průběhu celého zkráceného závodu se španělský jezdec pohyboval ve skupince, která bojovala o vítězství. Nakonec však v souboji s několika soupeři opět skončil těsně pod stupni vítězů a posunul se na celkově čtvrté místo v šampionátu. Yeray Saiz Marquez po problémech s motorkou ze závodu odstoupil. Druhý závod této kategorie startuje v neděli v 15:15 a tým Jakuba Smrže tak bude mít druhou příležitost bojovat o pódium a světové body.

#73 José Luis Perez Gonzalez: „Superpole se nám myslím vydařilo, i když to mohlo být ještě lepší. Bylo kolem mě hodně soupeřů a odjet jedno rychlé kolo bylo opravdu náročné. V závodě se hodně bojovalo od začátku až do konce. K pódiu jsme měli blízko, tak snad zítra.“

Jakub Smrž (manažer týmu): „José byl od včera mezi nejrychlejšími a potvrdil to čtvrtým místem v Superpole. Bohužel jsme opět dostali penalizaci (3 místa na gridu) za projetí long lapu během žluté vlajky. Nikdy jsme se s tímto pravidlem nesetkali. Yeray od včerejška zrychloval. V Superpole skončil 23., ale s minimální ztrátou na Top10. Ze závodu odstoupil pro problémy s řazením. Motorka řadí normálně, takže zjišťujeme, kde je chyba. José zajel perfektní závod. Nakonec opět 4. místo, i když jezdec před ním byl mimo trať v posledním kole a získal tak výhodu. Pořadí bylo potvrzeno a zůstali jsme 4. Jsme i tak moc spokojeni, José se posunul na 4. místo v šampionátu. Děkuji jezdcům a celému týmu za skvělou práci.“

Španělský talent José Luis Perez Gonzalez týmu Accolade Smrz Racing BGR zazářil i ve druhém závodě kategorie World Supersport 300 v Misanu. Přestože mu závěr závodu nevyšel podle představ v souboji s početnou skupinkou, José opět ukázal, že patří mezi přední jezdce této kategorie. Cílem projel osmý, 1,2 vteřiny za vítězem závodu, a připsal si tak důležité body do celkového pořadí světového šampionátu. Od prozatímně bronzového umístění ho dělí pouze 4 body a pouhých 19 bodů ztrácí na prozatímního lídra šampionátu (za jeden závodní víkend je možné získat až 50 světových bodů). Druhý jezdec týmu, Yeray Saiz Marquez, závod nedokončil.

#73 José Luis Perez Gonzalez: „Bojoval jsem až do konce, ale nepodařilo se mi, co jsem měl v úmyslu. Nyní se soustředíme na příští závod v Imole, musíme najít strategii abychom se zlepšili. Děkuji celému týmu a všem co mě podporují na této cestě za mým cílem.“

Jakub Smrž (manažer týmu): „Dnešní druhý závod byl rozjetý perfektně, ale bohužel nevyšel závěr. José ztratil nějaké pozice v posledním sektoru, ale i tak podal skvělý výkon. Připsal si důležité body a snížil ztrátu na soupeře před ním v šampionátu. Škoda toho závěru, už jsme si zvykli na ta přední umístění a boje o bednu, ale celkově si stojíme skvěle, takže uvidíme, co bude dál. Yeray zajel do boxu a závod nedokončil. Není nám úplně jasné proč, motorka byla v pořádku. Musíme zjistit, co se stalo.“

Stav šampionátu: 1. Mirko Gennai (I) Yamaha 86 bodů; 2. Petr Svoboda (CZ) Kawasaki 85 ; 3. Dirk Geiger (D) KTM 71; 4. Jose Luis Perez Gonzalez (E) Kawasaki 67; 5. Humberto Maier (BR) Yamaha 65; 5. Samuel Di Sora (F) Kawasaki 65; 7. Jeffrey Buis (NL) Kawasaki 54; 8. Matteo Vannucci (I) Yamaha 54; 9. Bruno Ieraci (I) Kawasaki 50; 10. Marco Gaggi (I) Yamaha 39; 11. Enzo Valentim (BR) Yamaha 34; 12. Fenton Seabright (GB) Kawasaki 25; 13. Daniel Mogeda (E) Kawasaki 24; 14. Loris Veneman (NL) Kawasaki 22; 15. Kevin Sabatucci (I) Kawasaki 22; 16. Galang Hendra (T) Yamaha 19; 17. Julio Garcia (E) Kawasaki 15; 18. Devis Bergamini (I) Yamaha 14; 19. Jose Manuel Osuna Saez (I) Kawasaki 10; 20. Ruben Bijman (NL) Yamaha 9; 21. Alessandro Zanca (I) Kawasaki 5; 22. Yeray Marquez Saiz (E) Kawasaki 3; 23. Lennox Lehmann (D) KTM 1; 24. Troy Alberto (PH) Kawasaki 1.