Reklama

Ondřej Ježek: Příprava na Misano v nemocnici

Osmým závodem pokračuje tento víkend mistrovství světa supersportů na italském okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli. Příprava motocyklového závodníka Ondřeje Ježka na tento podnik neprobíhala vůbec optimálně. Několik dní byl vinou zdravotních problémů upoután na nemocniční lůžko.

„Už v průběhu května jsem měl menší problémy s viděním na pravé oko. Nebylo to vzhledem k typu mého sportu úplně příjemné. Po Doningtonu jsme měli o něco delší závodní pauzu, takže byl konečně čas to řešit. Nakonec se problém ukázal jako zánět očního nervu, který jsme v pražské nemocnici Na Homolce úspěšně přeléčili,“ shrnuje svoji zdravotní situaci Ondra.

Poslední týden byl pro Ondru náročný, protože po více než týdenním klidovém režimu bylo nutné tělo opět vrátit do psychické i fyzické pohody. „Myslím, že se mi to podařilo. Poslední tři dny před odjezdem do Itálie jsem se vyloženě věnoval tréninku a nějaká síla ve mně ještě stále je (smích). Zatrénoval jsem si na horském a silničním kole, proběhl i trénink v tělocvičně, vidění je po léčbě v pořádku, takže se cítím připraven,“ potvrzuje náš jediný český zástupce ve třídě MS Supersport.

Před Misanem patří Ježkovi v průběžném pořadí šampionátu 11. pozice, na desátého Malajce Zulfahmiho Khairuddina ztrácí 8 bodů. „Mrzí mě výsledek posledních dvou závodů. V Malajsii jsem skončil na zemi nezaviněně, ale v Doningtonu to zkrátka nebyl můj den,“ vrací se Ondra k závodu ve Velké Británii, kde za víkend skončil třikrát na zemi. „Doufám, že se nic takového už nebude opakovat. Misano je na tři měsíce poslední závod. Do letní pauzy bych chtěl vstupovat v dobré náladě, takže by bylo ideální se dostat zpět do nejlepší desítky. Do Misana navíc přijede řada mých fanoušků, bylo by hezké se jim za jejich cestování odvděčit top výsledkem.“

Pořadí v šampionátu WorldSSP

01- Kenan Sofuoglu – Kawasaki Puccetti Racing – Kawasaki ZX-6R - 121 bodů
02- Randy Krummenacher – Kawasaki Puccetti Racing – Kawasaki ZX-6R – 95
03- PJ Jacobsen – Honda World Supersport Team – Honda CBR 600RR – 76
04- Jules Cluzel – MV Agusta Reparto Corse – MV Agusta F3 675 - 75
05- Kyle Smith - CIA Landlord Insurance Honda - Honda CBR600RR - 68
06- Gino Rea - GRT Racing Team - MV Agusta F3 675 - 65
07- Alex Baldolini – Race Department ATK#25 – MV Agusta F3 675 – 60
08- Federico Caricasulo – Bardahl Evan Bros Honda Racing – Honda CBR 600RR - 54
09- Ayrton Badovini - Gemar Balloons - Team Lorini Honda CBR600RR - 49
10- Zulfahmi Khairuddin – Orelac Racing VerdNatura – Kawasaki ZX-6R - 40
A dále:
11- Ondřej Ježek – Team GoEleven – Kawasaki ZX-6R - 33Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama