Reklama

Ondřej Ježek chce vylepšit úvodní Austrálii

Do Asie odjíždí Ondřej Ježek s cílem vylepšit svoji pozici z úvodního závodu v Austrálii a zrychlit závodní tempo.

Po týdenním odpočinku a aklimatizaci na Bali se český závodník přesouvá do Buriramu na okruh Chang International Circuit. S okruhem v severní části Thajska má zkušenost již z loňského roku, kdy závodil v mistrovství světa supersportů a skočil na slušném 10. místě. „Místní trať mi loni docela sedla. Není úplně složitá na naučení, ale má několik zrádných míst, kde asfalt velmi klouže. Například druhá zatáčka se loni nedala jet vůbec vnitřní stopou, kluzné místo se muselo křižovat s narovnanou motorkou, jinak by člověk skončil na zemi,“ poukazuje Ondra na určité nedostatky jinak moderního okruhu.

Svůj debut v MS Superbike před dvěma týdny na Phillip Islandu zakončil 18. resp. 17. místem v závodních jízdách, s čímž nebyl úplně spokojený. „Svoji premiéru nepovažuji za nijak tragickou, zejména v trénincích a kvalifikacích jsem překonal svá očekávání. Nicméně závody neprobíhaly tak, jak bych si přál. Měl jsem velké problémy zejména se udržet se soupeři na rovině a ve výjezdech, kde byla motorka hodně divoká. Doufám, že v Thajsku budeme mít lépe nastavenou motorku a přiblížím se více bojům o body,“ dodává před závodním víkendem Ježek.

SBK Motul - stav MS: 1. Rea (Kawasaki) 50 bodů, 2. Davies (Ducati) 40; 3. Sykes (Kawasaki) 26; 4. Lowes A. (Yamaha) 26; 5. Fores (Ducati) 21; 6. Camier (MV Agusta) 19; 3. Melandri (Ducati) 16; 8. van der Mark (Yamaha) 16; 9. Laverty (Aprilia) 14; 10. Torres (BMW) 9; 11. Savadori (Aprilia) 7; 12. De Angelis (Kawasaki) 7; 13. Reiterberger (BMW) 7; 14. Krummenacher (Kawasaki) 6; 15. Hayden (Honda) 5; 16. Ramos (Kawasaki) 5; 17. Brookes (Yamaha) 4; 18. Bradl (Honda) 2... Russo (Yamaha), Badovini (Kawasaki) a Ježek (Kawasaki) 0.Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama