Odendaal: V EWC se dají vydělat peníze

Více-mistr světa Supersportu Steven Odendaal přes své úspěchy v sezóně 2021 by si účast v sezóně 2022 musel zaplatit hodně tučným sponzorským příspěvkem, pokud by chtěl závodit v Top- teamu.

MS-Endurance pojede zřejmě tento Jihoafričan za VRD Igol Experiences Yamaha a ještě ho za to závodění budou platit. Ani titul vicemistra světa nezaručuje Stevenu Odendaalovi závodění v nějakém Top týmu, pokud si ovšem místo nezaplatíš. Jihoafrický jezdec vyhrál letos 5 závodů a celkem 11x stál na stupních vítězů. Přesto po něm chtěly špičkové týmy Yamahy jako Bardahl Evan Bros nebo Ten Kate sponzorský příspěvek 300.000 Euro, což nechtěl zaplatit.

Odendaal z tohoto důvodu odchází závodit 2022 do MS-Endurance, kde si špičkoví piloti přijdou i na slušné peníze. Vše vypadá na to, že bude závodit za francouzský tým Yamaha-Team VRD Igol Experiences, kde jeho týmovými kolegy budou Němec Florian Alt a Španěl Nico Terol.

VRD Igol Experiences je velmi dobrým týmem, před finále v severočeském Mostu byla tato stáj v celkovém pořadí na druhém místě, ale porucha motoru stroje Yamaha YZF-R1 všechny naděje zmařila a Alt, Terol a mezitím k SRC Kawasaki France přestoupivší Florian Marino skončili v šampionátu na nevděčném čtvrtém místě.