Oběť Tourist Trophy Jamie Hamilton se nevzdává
- Publikovno: 17.1.2017
- Za?~Yazeno v:
- Autor:
Před více než jedním a půl rokem havaroval Jamie Hamilton při závodě Tourist Trophy na Isle of Man tak tvrdě, že málem přišel o život.
Stalo se to při TT 2015 ve druhém kole závodu Senior-TT. Že mladý Severní Ir tento highspeed crash přežil, bylo obrovské štěstí. Ředitel závodu Gary Thompson totiž oproti všem zvyklostem závod přerušil z důvodu požáru, neboť havarovaný motocykl zapálil trávu. A tak se mohli záchranáři okamžitě věnovat těžce zraněnému jezdci.
Po poskytnutí první pomoci v nemocnici Nobles Hospital v Douglasu byl Hamilton letecky transportován do nemocnice Aitree Hospital v Liverpoolu. Zde bylo diagnostikováno těžké poranění hlavy a několikanásobné zlomeniny všech končetin. Řadu týdnů bojoval bývalý britský šampion Superstock-600 o svůj život.
Ještě nyní pociťuje tento motocyklový závodník následky v pravém lýtku a také má necitlivé prsty na pravé ruce.
Přesto se chce Hamilton jednou vrátit na závodní dráhu a pokusit se splnit svou svůj sen: Vyhrát závod Tourist Trophy na Isle of Man.
V rozhovoru pro «Belfast Newsletter» popisuje Jamie Hamilton všechna svá zranění, ale zároveň i plány na svůj závodní comeback s tím, že: „Šance na vítězství při Tourist Trophy zde stále existuje“.
- Přidat komentář +
- Publikováno: 17.1.2017
- Zařazeno v:
- Autor:
Nejnovější články
- včera - Nováček na superbiku Mattia Rato (20) byl ohromen
- včera - Věci se vyvinuly úplně jinak: Bláznivá sezóna MotoGP 2025
- 5.12. - KTM: První test 850cc v Jerezu
- 5.12. - Alberto Surra nemohl říct ne mistrovství světa superbiků
- 5.12. - Honda WN7: silniční elektromotocykl
- 4.12. - Coleman: Trh s jezdci MotoGP se brzy rozjede

